• USD 28.3
  • EUR 33
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Карантин "залишив" пенсіонерів із ОРДЛО без виплат, - Human Rights Watch

Реклама на dsnews.ua

Обмежувальні заходи через COVID-19 заблокували доступ до пенсій жителям непідконтрольної Україні території Донбасу

Про це заявила правозахисна організація Human Rights Watch, передає "ДС" із посиланням на «Радіо Свобода».

В організації вважають, що обмеження викликають надзвичайні труднощі для людей старшого віку, які все ще можуть перетинати блокпости, щоби забрати свої пенсії.

«Пов'язані з пандемією обмеження зробили погану ситуацію гіршою, майже повністю відрізавши доступ до пенсій і прирікаючи багатьох літніх людей на боротьбу за те, щоб оплатити покупку навіть базових продуктів харчування», — заявила дослідниця HRW в Європі та Центральній Азії Лора Міллс.

Вона вважає, що пандемія повинна підштовхнути українську владу негайно знайти постійні рішення, щоби пенсіонери могли простіше отримувати свої пенсії.

Нагадаємо, українська сторона і терористи "ЛДНР" наприкінці березня закрили свої пункти пропуску на лінії зіткнення, пославшись на загрозу поширення коронавірусу. Через українські КПВВ пропуск було дозволено в окремих випадках лише за наявності «критично важливих життєвих обставин» та відповідних документів. Схоже правило пізніше запровадила «ЛНР», а «ДНР» відмовилася.

Українська влада 9 червня відкрила пункт пропуску «Маріїнка» в Донецькій області та КПВВ «Станиця Луганська» в Луганській області. Слідом 22 червня Україна відкрила КПВВ «Новотроїцьке», що також у Донецькій області.

Так звана «ДНР» із 22 червня — на виїзд, а з 25 червня на в'їзд один раз в тиждень почала відкривати лише один із чотирьох своїх пропускних пунктів «Оленівку», який знаходиться в одному транспортному коридорі з українським КПВВ «Новотроїцьке». Трохи пізніше там встановили особливі правила проїзду: виїхати з Донецька можна лише маючи прописку на підконтрольній Україні території, в'їхати — за списками «штабу ДНР із коронавірусу», в який можна потрапити з поважної причини. З 24 липня «ДНР» відкриває свої КПВВ по понеділках і п'ятницях.

«ЛНР» із 10 червня вільно випускає громадян на підконтрольну Україні територію, в'їхати назад можна або за пропискою на підконтрольній угрупованню території, або подавши запит до «МЗС ЛНР» на проїзд і отримавши дозвіл.

    Реклама на dsnews.ua