• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Катастрофа Ан-26: в ЗСУ розповіли про два літаки та вертольоти

Реклама на dsnews.ua

На військовому аеродромі в Чугуєві Харківської області в момент аварії Ан-26 знаходилося два літаки і два вертольоти, а керівник польотів діяв згідно з інструкцією

Про це сказав спікер командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат в ефірі телеканалу "Україна 24", передає "ДС".

"Версія теракту повинна мати місце, але вона є найменш, напевно, вірогідною, оскільки уже зібрано достатньо матеріалу. Мусимо дочекатися офіційної версії. Як представник командування Повітряних сил я не можу говорити про результати. Однак щойно ми розмістили візуалізацію схеми військового аеродрому, як саме сталася ця ситуація, на якій відстані були літаки (Ан-26, що розбився, і ще один літак, який в той момент заходив на посадку — ред.) один від одного", — сказав він.

Ігнат розповів, чи розглядається слідчими взаємодія двох літаків і диспетчера.

"Це один з елементів. Про це стали говорити після заяв окремих доповідачів, які почали робити деякі припущення, хоча вони є членами комісії. Там навіть було не два літаки, а ще були два гелікоптери на території аеродрому, і керівник польотів на командно-диспетчерському пункті прийняв правильні рішення і зробив все для того", — зазначив він.

За словами Ігната, керівник польотів діяв у відповідності з усіма документами і "не міг вчинити інакше".

"Він дав змогу сісти першому літаку та одразу скерував (другий — ред.) літак, на якому були певні проблеми, літак, який не просив екстреної посадки, але він все-таки скерував його на полосу. І ті два вертольоти теж звільнили місце, щоб не перешкоджати літакам сісти. Відстань між першим та другим літаками була достатньою, щоб перший без проблем сів на полосу, звільнив її, і в той час другий зайшов на посадку. Це ми й оприлюднили сьогодні на нашій сторінці", — сказав він.

Нагадаємо, Командування Повітряних Сил ЗСУ оприлюднило візуалізацію руху у військовому аеропорту Чугуєва Харківської області під час падіння літака Ан-26.

Як повідомляла "ДС", увечері 25 вересня військовий літак Ан-26 розбився у Чугуєва під час заходу на посадку. На його борту знаходилися 7 офіцерів і 20 курсантів Харківського національного університету Повітряних сил. Вижив тільки один курсант — 20-річний Вʼячеслав Золочівський, який розповів про своє спасіння.

Бортові самописці військового Ан-26, який розбився під час заходу на посадку в аеропорту Чугуєва Харківської області, вже розшифрували.

2 жовтня почалася процедура видачі тіл загиблих в авіакатастрофі військового літака Ан-26 родичам для поховання.

    Реклама на dsnews.ua