• USD 28.4
  • EUR 33.3
  • GBP 36.8
Спецпроєкти

Катастрофа "Delfi": оголошено конкурс на підняття танкера

Реклама на dsnews.ua

Держпідприємство "Адміністрація морських портів України" оголосило конкурс на закупівлю послуг з підіймання і буксирування танкера "Delfi", який затонув неподалік від одеського пляжу "Дельфін"

Про це у своєму Facebook повідомив міністр інфраструктури Владислав Криклій, передає "ДС".

"ДП «АМПУ» вже анонсувало прозору закупівлю послуг із підйому та віддалення танкеру «Delfi» у найкоротші терміни. Оголошено конкурс із чіткими вимогами до підрядників. Зокрема, документально підтверджений досвід виконання подібних операцій. Також учасники мають надати План виконання робіт", — написав він.

Криклій також додав, що заявки на надання послуг приймаються орієнтовно до 5 серпня.

Як повідомляла "ДС", 22 листопада 2019 року в Одеській затоці через сильний шторм зірвало з якоря танкер Delfi під прапором Молдови. Рятувальники евакуювали екіпаж судна. Танкер затонув. Згодом був виявлений витік палива з судна. Через це Одеська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій 25 червня закрила місцевий пляж "Дельфін".

Власник танкера відмовлявся прибирати судно, незважаючи на зобовʼязання провести ліквідаційні роботи до 31 березня. Втім, уже 8 квітня він запевнив генпрокурора Ірину Венедиктову, що найближчим часом забере судно за власний рахунок.

Чергова спроба підняти танкер 25 липня закінчилась невдачею, оскільки в одного з буксирів порвався металевий трос.

Адміністрація морських портів України оголосила тендер з вибору підрядника, який займеться підйомом судна. Операцію оцінили майже в 25 млн грн. Згодом ці гроші планують стягнути з власника танкера. Після підйому Delfi відбуксують до Чорноморська. Адміністрація морських портів України має до кінця літа підписати договір про евакуацію танкера.

Після чергового витоку нафтопродуктів з танкера в Одесі оголосили надзвичайну ситуацію місцевого рівня. Станом на 25 липня було встановлено перевищення норми нафтопродуктів в 4,8 рази.

    Реклама на dsnews.ua