• USD 28.2
  • EUR 32.9
  • GBP 36
Спецпроєкти

Кернес летів до Німеччини в капсулі: в мерії розповіли подробиці

Реклама на dsnews.ua

Мера Харкова Геннадія Кернеса транспортували на лікування до Німеччини на медичному літаку в спеціальній "ковідній" капсулі, яка необхідна в умовах пандемії по медпротоколу

Про це заявив прессекретар мерії Харкова Юрій Сідоренко, передає "ДС" з посиланням на Status Quo.

За його словами, мер переніс політ нормально, з ним полетів хтось із родичів.

Також Сидоренко розповів, що стан Кернеса — стабільно важкий, але загрози життю немає, мер був підключений до апарату високо потокової подачі кисню, був у свідомості і міг розмовляти.

За словами спікера мерії, на транспортуванні Кернеса в Німеччину наполягли його родичі після різкого погіршення стану мера 15 вересня. При цьому Сидоренко спростував поширювану в Мережі інформацію про те, що Кернес переніс інсульт, кому або набряк мозку.

"Це не питання ковіду. Як боротися з ковідом, харківські лікарі знають. На тлі ковіда і запалення легенів відбулося загострення наслідків поранень", — пояснив Сидоренко, зазначивши, що переліт та лікування мер оплачує з власних коштів.

За його словами, зараз Кернес проходить додаткові обстеження, і тільки після цього будуть прийматися рішення про подальше лікування, в тому числі про необхідність операції.

Як писала " ДС ", вранці 17 вересня мера Харкова Геннадія Кернеса, який заразився коронавірусом, доставили в Берлін для проходження лікування в клініці "Шаріте".

Раніше в міськраді Харкова приховували коронавірус у Кернеса, а в лікарні не підтверджували, що мер лікується у них. 14 вересня в міськраді підтвердили діагноз мера.

Пізніше Кернес висловив упевненість, що скоро піде на поправку. Увечері 16 вересня міського голову відправили до Німеччини. За даними ЗМІ, його вивезли на літаку, на борту якого раніше доставили на лікування в Німеччину російського опозиціонера Олексія Навального.

    Реклама на dsnews.ua