• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Київська "Літаюча тарілка" на Либідській офіційно стане пам'яткою архітектури

Реклама на dsnews.ua

Експертна рада Міністерства культури та інформаційної політики України внесла до переліку реєстру пам’яток архітектури та монументального мистецтва "Літаючу тарілку", яка розташована на Либідській площі в Києві

Про це повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко на своїй сторінці у Facebook, передає "ДС".

"На Либідській є "Літаюча тарілка" – фантастичний проект архітектора Флоріана Юр’єва. Вже давно вона стала ласим предметом для забудовників, плани яких були націлені очевидно, що не на збереження одного із символів Києва", — йдеться у повідомленні.  

За його словами, після реставрації споруда може стати сучасною концертною залою, бо будівля є унікальною за своїм архітектурним рішенням — продумані акустичні ефекти та планування першого рівня роблять її однією з небагатьох таких будівель у столиці.

"Після реставрації споруда може стати сучасною концертною залою", — написав він.

Тепер, зазначив міністр, черга за мером Києва Віталієм Кличком, який за 5 днів має внести "тарілку" в список щойно виявлених пам’яток об’єктів культурної спадщини, для того "щоб ми могли завершити процес внесення її до державного реєстру пам’яток місцевого значення".

За словами Ткаченка, це допоможе вберегти архітектурний об’єкт від "нещасних випадків". 

На Либідській є «Літаюча тарілка» – фантастичний проект архітектора Флоріана Юр’єва. Вже давно вона стала ласим...

Gepostet von Олександр Ткаченко am Donnerstag, 8. Oktober 2020

Нагадаємо, 6 жовтня експертна рада при Мінкульті рекомендувала включити до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини пʼять нових позицій. Одна з них — культура приготування українського борщу.

    Реклама на dsnews.ua