• USD 28.2
  • EUR 34
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

"Кількість порушень вражає": мовний омбудсмен поскаржився на "дистанційку"

Реклама на dsnews.ua

Кількість скарг у звʼязку із застосуванням української мови в освітньому процесі після введення дистанційної форми навчання стало більше

Про це у своєму Facebook повідомив уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь, передає "ДС".

"До Секретаріату Уповноваженого із захисту державної мови почала надходити значно більша кількість скарг щодо порушень Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної" в частині застосування державної мови в освітньому процесі. На жаль, із переходом більшості навчальних закладів на дистанційну форму навчання, кількість таких випадків і форм самих порушень вражає", — зазначив він.

За словами мовного омбудсмена, дана ситуація повʼязана з відсутністю контролю за педагогами і свідомим ігноруванням учасниками освітнього процесу мовного законодавства.

Кремінь наголосив, що згідно зі ст. 21 закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної" мовою освітнього процесу на всіх рівнях має бути українська.

Мовний омбудсмен також звернув увагу на необхідність забезпечення навчання української жестовою промовою.

Як повідомляла "ДС", з 16 листопада в школах Харкова скасовуються дистанційні та поновлюються звичайні заняття з відвідуванням шкіл.

    Реклама на dsnews.ua