• USD 28
  • EUR 33.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

Кличко розказав, скільки працівників звільнились зі столичних медзакладів за 9 місяців

Реклама на dsnews.ua

За останніх 9 місяців зі столичних медзакладів звільнились понад 7 тисяч працівників. Однією з вагомих причин є пандемія

Про це заявив мер Києва Віталій Кличко 15 жовтня під час онлайн пресконференції, передає "ДС".

"Загалом за 9 останніх місяців зі столичних медзакладів звільнились понад 7 тисяч працівників. Майже половина з них – технічні робітники, не медики. Та, на жаль, є й відтік медичних кадрів. Навіть, в умовах постійних зусиль міста для поліпшення умов роботи медпрацівників. Наприклад, Київ виплачує медикам надбавку до заробітної плати з міського бюджету. За 9 місяців цього року столиця виділила на ці видатки майже один мільярд гривень", — повідомив мер.

За його словами, причини звільнення медиків – різні.

"Однією з вагомих причин є і пандемія. В ситуації стрімкого поширення вірусу, багато тих медпрацівників, які належать до груп ризику, вирішили не наражати себе на небезпеку і залишили роботу", — сказав він.

Серед інших причин майже 7,5 тисяч вільних вакансій у столичних медзакладах — це те, що випускники, які навчалися за державним і місцевим замовленням ( лікарі і середній медичний персонал), після навчання не йдуть працювати до комунальних лікарень. 

Нагадаємо, раніше голова постійної комісії з питань охорони здоровʼя та соціального захисту Київради Олег Гелевей заявляв, що у Києві через низькі заробітні плати, які платять за роботу з пацієнтами з коронавірусом, звільнилося до 25% медпрацівників.

    Реклама на dsnews.ua