• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

Кого терористи збираються віддати Україні через Медведчука: названо прізвища

Реклама на dsnews.ua

Народний депутат України, голова політради партії "Опозиційна платформа — За життя" Віктор Медведчук звернувся до голови Служби безпеки України Івана Баканова і заявив, що готовий організувати повернення громадян України на підконтрольну уряду територію

Про це йдеться в повідомленні пресслужби ОПЗЖ, передає "ДС".

Медведчук підтвердив інформацію, що до нього звернулися з офіційним листом представники "ДНР" Никонорова і "ЛНР" Дейнего, в якому повідомили, що прийняли рішення передати через нього на підконтрольну Україні територію громадян, які перебувають у місцях позбавлення волі.

У листі Медведчуку пропонується вивести на підконтрольну Україні територію через КПВВ "Майорськ" громадян України: Довгаль Світлану Анатоліївну, Стаценко Наталю Олександрівну, Котенко Катерину Миколаївну та Савченко Наталію Яківну. Здійснити це можна починаючи з 20 січня 2021 року.

У розпорядженні "Странир" опинилася докладна інформація про тих людей, яких готові передати через Медведчука представники "ЛДНР". Варто відзначити, що всі вони звинувачувалися в "республіках" за тяжкими статтями ("держзрада", "шпигунство"), а двоє з них уже отримали великі терміни — 12 і 14 років.

Як повідомляла "ДС", так звані "ЛДНР" вирішили повернути Україні деяких полонених, а сам процес передачі повинен пройти в односторонньому порядку.

Глава української делегації в Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук заявив, що передача полонених в односторонньому порядку є спробою ухилитися від домовленостей.

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денисова заявила, що полонених передадуть посереднику в найближчі дні. Однак ім'я посередника вона не назвала.

Пізніше в МЗС заявили, що посередником терористи обрали Медведчука.

    Реклама на dsnews.ua