• USD 28.2
  • EUR 34.1
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Коли епідемія COVID-19 в Україні піде на спад: прогнози експертів

За оцінками епідеміологів, період високого рівня захворюваності може завершитись навесні 2021 року, проте не виключається, що за несприятливих умов він триватиме до 2022-го

За прогнозами експертів, вірусна інфекція піде на спад, починаючи з 2022 року
За прогнозами експертів, вірусна інфекція піде на спад, починаючи з 2022 року / Getty Images
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у публікації "РБК-Україна", передає "ДС".

Як зазначається, у МОЗ вважають, що період високої захворюваності COVID-19 в Україні триватиме приблизно до квітня 2021 року.

Керівник програм з охорони здоровʼя ЮНІСЕФ в Україні Андрій Славуцький впевнений, що наразі країна перебуває лише на початку підйому захворюваності. За його словами, протягом тижня-двох епідемічна хвиля буде настільки потужною, що ніяка система, тим більше в Україні, впоратися з нею не зможе. Тому треба вже найближчим часом запроваджувати жорсткіші карантинні заходи, вважає експерт.

"Найімовірніше, з цим епідемічним зростанням, якщо нічого не робити, піку ми досягнемо в січні-лютому. Потім захворюваність має піти на спад, сподіваємося, до березня-квітня. Але якщо будуть дуже ефективні протиепідемічні заходи, то цю хвилю можна збити вже в грудні", – сказав Славуцький.

Завідувач кафедри епідеміології НМУ ім. Богомольця Ірина Колеснікова зазначає, що в Україні фактично триває перша хвиля захворюваності.

"Ми припускали, що влітку буде спад захворюваності, але у нас вона рухалася по наростаючій. І в нас фактично триває перша хвиля. Зважаючи на те, що в нас може зʼявитися вакцина у другому кварталі (квітень — червень), і ми почнемо тоді вакцинувати людей — тоді так, це може вплинути на епідемію", — каже Колеснікова.

Основні надії на спад або навіть завершення епідемії не тільки в Україні, але і в усьому світі повʼязують саме з появою вакцини. Але вакцинація почнеться тільки наприкінці цього року. В Україні – приблизно в середині наступного року, а закінчиться – наприкінці, припускає директор Інституту біохімії імені А. В. Палладіна НАН України Сергій Комісаренко.

"Думаю, що вакцини запрацюють, і зрештою вірусна інфекція піде на спад, починаючи з 2022 року", – прогнозує Комісаренко.

Водночас Андрій Славуцький вважає, що більш реальний сценарій – якщо Україна отримає вакцину в третьому кварталі наступного року.

За словами лікаря-епідеміолога, голови ГО "Інфекційний контроль в Україні" Андрія Александріна, за самого сприятливого розвитку подій захворюваність COVID-19 піде на спад до червня 2022 року. І це за умови, що в Україні дійсно почнуть вакцинацію хоча б восени 2021-го.

"Якщо вакцинації не буде, то, на жаль, колективного імунітету, на який багато хто спочатку покладався, не відбудеться. Як показують дослідження, у перехворілих COVID-19 антитіла зникають через 2-3 місяці. Тому людина може хворіти повторно скільки завгодно разів", – зазначив експерт.

Як писала "ДС", станом на ранок 24 листопада в Україні зафіксовано 12 287 нових випадків коронавірусної хвороби.

    Реклама на dsnews.ua