• USD 39.5
  • EUR 42.2
  • GBP 49.1
Спецпроєкти

Коли переводимо стрілки на літній час і куди

Щороку в Україні переводять годинник навесні — на годину вперед

Реклама на dsnews.ua

Стрілки годинника на літній час в Україні традиційно переводять в останню неділю березня, пише "ДС".

У 2024 році перехід на літній час буде в ніч із 30 березня на 31 березня, о 3:00. Переводять годинник у вихідний, щоб був хоча б день на адаптацію до нового часу.

Сучасна техніка (комп'ютери та смартфони) переходять на новий час автоматично, перевести вручну потрібно буде кнопкові телефони та механічні годинники. 

Переводити час на годину вперед навесні по всій країні першими почали Німеччина і Австро-Угорщина в 1916 році. Незабаром цю практику запровадили й інші країни. Ідея проста: після переведення годинника на годину відсувається час світанку, а значить і захід настане на годину пізніше. Вечорами люди матимуть більше денного світла і пізніше включать освітлення. Результат — економія електроенергії.

Зараз багато країн почали скасовувати цю практику. Її противники стверджують, що в сучасному світі люди мають дуже різний темп життя, і перехід на літній час вже не приносить великої економії. Крім того, найбільше світла споживають на лампи освітлення, а побутові прилади, використання яких не залежить від часу доби. 

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua