• USD 36.6
  • EUR 39.4
  • GBP 44.1
Спецпроєкти

Коли вакцинуватися тим, хто перехворів на COVID-19: роз'яснення МОЗ

У міністерстві охорони здоров'я повідомили, що людина може вакцинуватися від коронавірусу, якщо з моменту одужання минуло 28 днів

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив завідувач відділу стратегії імунізації Центру громадського здоров'я МОЗ України Олександр Заїка, передає "ДС" із посиланням на пресслужбу МОЗ.

"Якщо ви перехворіли на ковід, вам все одно потрібно вакцинуватися. Невідомо, скільки триватиме імунітет після перенесеної хвороби", — сказав Заїка.

Він уточнив, якщо людина отримала першу дозу вакцини проти коронавірусу і захворіла, слід також почекати 28 днів і отримати другу дозу.

За словами завідувача відділу стратегії імунізації Центру громадського здоров'я, поки що немає випадків, коли вакцинація після хвороби зашкодила б людині.

"Однак численні дослідження підтверджують, що невакциновані люди, які перенесли ковід, мають удвічі більший ризик захворіти, ніж вакциновані", — наголосив фахівець.

Як повідомляла "ДС", в Україні вже понад 40 тисяч підлітків віком від 12 років вакцинувалися проти коронавірусної інфекції, проте масова вакцинація дітей наразі не є пріоритетом.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua