• USD 27
  • EUR 32.7
  • GBP 38.1
Спецпроєкти

Колишній член банди "Призрак" розповів про моторошні катування і вбивства в тюрмах "ЛНР"

Найближчий соратник луганського терориста Олексія Мозгового, громадянин Росії, колишній начальник контррозвідки банди "Призрак" Андрій Козлов розповів про тортури і вбивства в тюрмах "ЛНР"

Реклама на dsnews.ua

Відповідне відео зʼявилось у мережі, передає "ДС".

Козлов був заарештований соратниками через два тижні після вбивства Мозгового і шість років провів у луганських тюрмах.

"Спочатку я був поміщений в ізолятор тимчасового утримання Ленінського РВВС Луганська. Уявіть собі ситуацію: четверта-пʼята година ранку, в камеру вриваються, у двір ізолятора, ставлять на коліна, приставляють ствол до голови. Один із цих людей походжає переді мною з телефоном у руках і фраза одна, що зараз надійде підтвердження наказу про розстріл і навіщо ти потрібен. А вранці приїжджає слідчий і головна вимога … — визнання провини в тому, чого я не робив … В одні й ті ж камери закидали, я по-іншому не скажу, і кримінальників, і ополченців, і тих, хто цих кримінальників ловив … Мені це коштувало двох видалених ребер і пошкодження печінки. З 16-го по 17-й рік "МВС ЛНР" практично проводило тренування на людях. Спецпідрозділи луганського "управління виконання покарань" заходили в СІЗО, виганяли камери в коридор і просто били. Люди дійсно боялися — крок праворуч, крок ліворуч і били до напівсмерті, а іноді й до смерті. Причому всі ці смерті приховуються, маскуються під природні причини. Часто вмирали після побиття від травм — через день-два", — розповів Козлов.

Нагадаємо, нардеп від "ЄС" Ірина Геращенко розповіла, щопід час перебування в полоні у терористів "ЛДНР" українці часто ставали жертвами сексуального насильства.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua