• USD 27.9
  • EUR 33.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

Комітет освіти хоче скоротити фінансування протипожежних заходів безпеки в освітніх установах

Реклама на dsnews.ua

У понеділок 12 жовтня 2020 року відбулося засідання Комітету Верховної Ради України з питань бюджету, на якому голова Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Сергій Бабак вніс пропозиції до проєкту Бюджету 2021 року. Серед них, зокрема, пропозиція про зменшення фінансування закладів фахової передвищої та вищої освіти, а також ініціатива про створення комісій з розподілення субвенцій МОН

Так, за інформацією "Голос", голова освітнього Комітету ВР Сергій Бабак пропонує створити комісії щодо розподілу коштів по всіх субвенціях, які фінансуються через МОН, крім освітньої. До складу цих комісій пропонує в обов’язковому порядку включити себе і членів власне самого парламентського комітету.

Механізм реалізації такої пропозиції, втім, не пропонується, з огляду на відсутність юридичної можливості закласти норму про комісії у Закон «Про бюджет». Тим паче, що розподіл субвенцій регламентований Бюджетним кодексом та відповідним Порядком, затвердженим КМУ.

Ще одна пропозиція законодавців освітнього Комітету зводиться до необхідності зменшення виділення капітальних видатків закладам фахової передвищої та вищої освіти, а також для проведення протипожежних заходів щодо створення безпечних умов навчання та проживання здобувачів освіти.

Хоча на вказані цілі уряд у проекті бюджету на 2021 рік заклав 1 млрд грн. Сергій Бабак пропонує зменшити їх до 200 млн грн.

Зауважимо, що ініціативи нардепів суперечать головним пріоритетам освіти, проголошеним напередодні та затвердженим Указом президента України Володимира Зеленського № 210 «Про вдосконалення вищої освіти в Україні». Позиція МОН стосовно сумнівних пропозицій Бабака та парламентарів поки невідома.

Нагадаємо, відповідно до проекту бюджету на 2021 рік, фінансування освіти планують збільшити на 34 млрд грн.

    Реклама на dsnews.ua