• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Комітет ВР не стане карати Киву, який назвав журналіста "пособником під*раса"

Комітет ВР із питань регламенту не знайшов правових підстав для покарання нардепа від "Опозиційної платформи — За життя" Іллі Киви, який вилаявся під час розмови з журналістом Bihus.info Данилом Мокриком

Ілля Кива
Ілля Кива
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні руху Чесно, передає "ДС".

Повідомляється, що Комітет обмежився нагадуванням Киві про необхідність дотримання норм моралі і поваги до оточуючих.

Згідно із законодавством, нардепи не несуть юридичної відповідальності за результати голосування або висловлювання в парламенті та його органах, за винятком відповідальності за образу чи наклеп. Однак депутат повинен дотримуватися загальновизнаних норм моралі, зберігати власну гідність, поважати честь і гідність інших депутатів, службовців, посадових осіб та інших громадян, утримуватися від компрометуючих дій, заяв та вчинків.

Регламент ВРУ регулює питання дотримання дисципліни і норм етики депутатами на пленарних засіданнях, але не поза ними. Він також не передбачає порядку врегулювання конфлікту між нардепом та іншою особою.

Відзначається, що якби подібна ситуація виникла між двома народними депутатами, винуватця могли би покарати, не допустивши до максимум 5 пленарних засідань.

Оскільки інцидент між Кивою і Мокриком був у кулуарах і це не був конфлікт двох народних депутатів, комітет дійшов висновку, що у нього немає правових підстав для розгляду питання порушення вимог депутатської етики.

Нагадаємо, раніше журналіст Денис Бігус з'ясував, що Кива не задекларував квартиру на вул. Лютеранській у Києві. Журналіст, який працює в Bihus.info, підійшов із питаннями до Киви в Раді. Нардеп багаторазово назвав Бігус "під*расом", а журналіста Мокрика — "пособником під*раса".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua