• USD 36.6
  • EUR 38.6
  • GBP 44.7
Спецпроєкти

Комплектація бітумної покрівлі - рекомендації від Roofstone

Виробники гнучкої черепиці пропонують споживачеві покрівельну систему, в якій є все, щоб дах вийшов максимально естетичним, надійним і герметичним. Рядова черепиця поставляється у вигляді гонтів або пластин, які відрізняються нарізкою країв і, вмонтовані внапуск, створюють кольорове покриття, що не імітує керамічну черепицю, а, навпаки, сильно від неї відрізняється

Ілюстративне фото
Ілюстративне фото
Реклама на dsnews.ua

Що входить у комплектацію гнучкої черепиці

Щоб замовник не ламав собі голову над тим, як облаштувати різні елементи покрівельної поверхні, вирішення цих завдань бере на себе виробник. Сам гонт складається з армуючого скловолокна, зануреного в бітумний шар. Зовні він покритий кам'яним посипанням, яке захищає бітум від сонця, прикрашає бітумну черепицю і перешкоджає лавиноподібному сходженню снігу з її поверхні. На нижньому боці гонтів є самоклейна смуга, завдяки якій вони злипаються один з одним з утворенням єдиного монолітного гідроізоляційного килима.

Конькова плитка

З назви матеріалу зрозуміло, що з його допомогою облаштовують ковзани. Плитка має вигляд нарізаних рівних пелюсток, які добре згинаються і забезпечують герметичність цієї частини покрівлі.

Карнизна плитка

Цей елемент може бути об'єднаний з коньковою плиткою. У компанії CertainTeed (США) це 2 різних конструктивних елементи для вирішення різних функціональних завдань. Взимку на карнизі утворюється крига, тому ця частина потребує посиленої гідроізоляції. Щоб фанера не набухала, карнизну смугу з самоклейним шаром розкладають по краю основи і надійно кріплять до неї. Карнизна планка як стартова смуга забезпечує піднесеність краю покрівельної поверхні, на яку укладають інші гонти м'якої покрівлі.

Килим для розжолобка

Усі покрівельники знають, що найвразливішим вузлом на будь-якому даху є розжолобкова. У ній збирається вода, лід і сніг. Без надійного облаштування розжолобка покрівля в цьому місці буде протікати, і псувати життя домочадцям. Розжолобковий килим додатково підсилює гідроізоляцію цієї ділянки і тим самим захищає будинок від негоди.

Планки (карнизна, торцева, примикання)

Матеріалом для цих елементів служить метал, покритий кольоровим полімером. Вони захищають основу від промокання і руйнування. Функції окремих елементів:

- капельник направляє воду у водостік;

- торцева планка захищає від вітру;

- планка примикання необхідна для фіксації бітумної черепиці біля труб і в місцях переходу покрівлі в стіни.

Вентиляційна система

Покрівельне покриття на суцільній основі потребує вентиляції. Без неї почнуться процеси гниття і руйнування. Для вирішення цих завдань у покрівельну систему включаються софіти, виготовлені з алюмінію або полімеру вінілу. Завдяки елементам вентиляції повітря з вулиці провітрює основу і виходить через вентиль. Так повітря постійно рухається в підпокрівельному просторі та сушить його.

Бітумний клей

Мастика забезпечує найкращу адгезію м'якої покрівлі в розжолобку і місцях примикань. Вона використовується в потрібних кількостях. При надлишку витікає і псує зовнішній вигляд покрівлі та будинку.

Цвяхи

Мова про кріплення у вигляді саморізів із прес-шайбами. Тільки оцинковані металовироби з плоским широким капелюшком відповідають вимогам до покрівельних цвяхів. Тонкі цвяхи або скоби заборонені для застосування.

Продавці бітумної покрівлі пропонують усі її елементи. Спроба облаштувати будь-який вузол підручним засобом може позначитися на функціональності покриття, його декоративності та довговічності, в чому не зацікавлені ні споживачі, ні виробники.

    Реклама на dsnews.ua