• USD 28.4
  • EUR 33.8
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Конфлікт турок зі спецназом СБУ в Одесі: Спроба самоспалення і кілька поранених

Ввечері 27 жовтня на одеському промтоварному ринку "Сьомий кілометр" відбулися зіткнення представників турецької громади з оперативниками СБУ і спецназом "Альфа", які намагалися вивезти товар, що належить їх співвітчизнику

Реклама на dsnews.ua

Правоохоронці робили виїмку товарів в рамках кримінального провадження, відкритого за фактом ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах. Вони діяли на підставі ухвали Шевченківського районного суду Києва, інформує "ДС" з посиланням на "Думську".

За даними видання, в справі фігурує якийсь бізнесмен з китайським постачальником (не турок), який торгує тюлем. У рішення суду вписали ще ряд осіб, які отримують товар від того ж постачальника з КНР. Крім того, туди потрапив виходець з Турецької Республіки. Останній не має ніякого відношення до Китаю і реалізує тільки турецькі тканини. Раніше цю людину нібито неодноразово пресували різні "органи", і він вважає, що мова йде про замовлення.

При цьому підприємець, у якого хотіли забрати товар, намагався вчинити акт самоспалення.

"Підприємець, у якого хотіли забрати тканини, збирався вчинити акт самоспалення — облився бензином. На щастя, його втримали. Під'їхали члени громади були налаштовані агресивно і кидалися на спецназівців, які ледь не відкрили вогонь", — розповів очевидець подій.

Протистояння турків і сбушників в Одесі
Протистояння турків і сбушників в Одесі

Після спроби самоспалення чоловікові стало погано. Підприємця відвезла швидка.

Коли приїхали журналісти і громадські працівники, ситуація дещо стабілізувалася, але СБУшників з товаром як і раніше не випускали з території ринку. На місці знаходилися не тільки турки, а й інші обурені підприємці. Члени громади зажадали залишити товар на території ринку і були згодні на передачу його на відповідальне зберігання, оскільки побоювалися, що якщо тканини вивезуть, товар просто "розчиниться".

Представники турецької громади заблокували на "Сьомому кілометрі" СБУшний спецназ
Представники турецької громади заблокували на "Сьомому кілометрі" СБУшний спецназ

Очевидці розповідають, що в якийсь момент співробітники спецслужби заявили, що згодні виконати вимоги і почали ніби як вивантажувати товар. А коли опоненти розслабилися, вони заскочили в машини, а спецназ відштовхнув авто, якими були заблоковані ворота, попутно побивши всіх, хто намагався чинити опір. При цьому постраждало кілька людей, а трьох затримали.

Після цього частина СБУшників залишилася і продовжила вилучати товар, тепер уже складаючи опису, чого перед цим, за даними видання, вони не робили.

В результаті близько другої години ночі зі складів силовики вивезли ще одну велику синю фуру з товаром підприємців.

Бізнесмени мають намір подавати до суду, сьогодні готуються всі документи. Очікується також, що вони продовжать протести.

Зіткнення на ринку "Сьомий кілометр" в Одесі
Зіткнення на ринку "Сьомий кілометр" в Одесі
    Реклама на dsnews.ua