• USD 28.2
  • EUR 33.2
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Конфлікти, що змінили світ. В Україні вперше опубліковане велике дослідження про сучасні війни в Європі

Реклама на dsnews.ua

В Україні вперше опубліковане велике дослідження про майже всі збройні конфлікти, які виникли під час розпаду Югославії

В новому колективному творі "Конфлікти, що змінили світ", детально описані збройні протистояння в Хорватії, Боснії і Герцеговині, Косово та Македонії (наразі — Північна Македонія). Автором цієї частини є керівник інформаційного проєкту "Балканський оглядач" Наталя Іщенко, інформує "ДС".

"Мені випала місія вперше в українському інформаційному просторі розказати про найбільш масштабні конфлікти в сучасній історії Європи. Я — як і всі автори — намагалася писати обʼєктивно, тверезо та максимально нейтрально, але, водночас, з української точки зору", — каже Іщенко.

Авторка наголошує — видання буде цікаво для широких верств населення, ані не тільки для науковців чи експертів. Втім, звісно, експертне середовище дослідження, напевно, зацікавить в першу чергу.

Головною "фішкою" книги став і незвичний, як для опису конфліктів, підхід: акцент зроблено як на описі процесу розгортання протистояння, та і на технологіях досягнення миру.

"Книжка вийшла не просто пізнавальним та цікавим "чтивом", але і інноваційним методичним дослідженням: у збірнику досліджено рушійні сили, через які виникає конфлікт, та фактори, завдяки яким сторони "припиняють стріляти", — розповіла Іщенко.

Окрім розділів, що стосуються Балканського регіону, у виданні є опис конфліктів на теренах колишнього СРСР — в Молдові (Придністровʼя) та Грузії (Абхазія та Південна Осетія), в Північній Ірландії, на Кіпрі, в Кашмірі.

Книга "Конфлікти, що змінили світ" побачила світ завдяки Українському інституту майбутнього та видавництву ФОЛІО.

    Реклама на dsnews.ua