• USD 27.6
  • EUR 32.5
  • GBP 36
Спецпроєкти

Коронавірус вдарив по кишені 69% українців, - ЮНІСЕФ

Реклама на dsnews.ua
Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) представив результати опитування, присвяченого економічних наслідків епідемії COVID-19

Про це йдеться в публікації ZN.UA, передає "ДС".

За даними опитування, економічні наслідки епідемії відчули на собі 69% учасників опитування. Третина респондентів втратила роботу. Велика частина була змушена витрачати заощадження і економити на їжі.

Найсильніше постраждали мешканці сіл і невеликих міст, працівники промисловості, домогосподарства з дуже низьким рівнем добробуту та сім'ї, в яких є безробітні.

Також наголошується, що за час карантину в Україні необхідною умовою для повноцінного навчання та роботи всіх членів сім'ї був доступ до інтернету і комп'ютера. При цьому 16% респондентів відчували недолік гаджетів, 73% користувалися інтернетом щодня.

Найгірше забезпечені гаджетами жителі сіл і селищ міського типу. Послугами інтернету найменше користувались на заході України.

Учасники опитування відзначали, що під час економічної кризи держава спочатку має допомагати матеріально людям з інвалідністю, пенсіонерам та сім'ям з дітьми до шести років. При цьому українці готові вважати, що життя після карантину налагоджується, якщо побачать підвищення прожиткового мінімуму, зарплат і пенсій.

Дослідження проводилося в рамках всеукраїнського опитування "Думки і погляди населення України" у травні-червні 2020 року. Всього експерти провели 2000 інтерв'ю.

Як повідомляла "ДС", за даними дослідження Київського міжнародного інституту соціології, кількість українців, яких можна було назвати умовно заможними, на початку червня зменшилася до 12%. порівняно з кінцем квітня, коли таких було 20,5%.

    Реклама на dsnews.ua