• USD 27.2
  • EUR 30.8
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Коронавірус викликає проблеми з пам’яттю ще місяці після хвороби: люди не можуть думати, — вчені США

Вчені зі США встановили, що коронавірус викликає когнітивні розлади навіть через місяці після хвороби. Люди страждають на проблеми з пам'яттю, багатозадачністю, швидкістю обробки інформації та фокусуванням

Реклама на dsnews.ua

Про це свідчить дослідження Медичної школи Ікана із США, передає "ДС" з посиланням на NBC News.

Дослідники з'ясували, що близько 24% людей, які одужали від COVID-19, продовжують відчувати когнітивні труднощі, включаючи проблеми з пам'яттю, багатозадачністю, швидкістю обробки інформації та фокусуванням. Вони провели тести у 740 пацієнтів, які лікувалися за системою Mount Sinai в Нью-Йорку з перших днів пандемії.

"Ми спостерігаємо довготривалі когнітивні порушення в різних вікових групах", — сказала авторка дослідження Жаклін Беккер.

За її словами, результати дослідження показали відносно високий рівень когнітивних порушень навіть через 7 місяців після хвороби.

Згідно з новим дослідженням, найбільш поширеним когнітивним дефіцитом, яким страждає майже кожен четвертий пацієнт після коронавірусу, була проблема зі збереженням нових спогадів. Відзначається, що пацієнти відчували проблеми з відтворенням спогадів. Серед інших проблем була недостатня швидкість обробки інформації та виконавчі функції, включаючи здатність ініціювати, планувати, організовувати та виносити судження.

При цьому, проблеми можуть виникати не тільки у літніх, але і молодих людей. Також від проблем з пам'яттю не захищає і легка форма хвороби. Тож Беккер рекомендує скринінг на психічні порушення після зараження коронавірусом в якості стандарту лікування, незалежно від віку пацієнта.

Професорка психіатрії та директорка клініки Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі докторка Гелен Лаврецькі каже, що деякі пацієнти не можуть доглядати за собою після виписки з лікарні.

"Вони не можуть функціонувати, не можуть думати, їх пам'ять порушена, вони збиваються з пантелику. Коли вони їдуть кудись, то кажуть, що не знають, як вони туди потрапили", — говорить докторка.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua