• USD 28.2
  • EUR 33.3
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Крах танкера Delfi: підйом судна знову затягується (ФОТО)

Реклама на dsnews.ua

Підйом танкера Delfi, який затонув недалеко від одеського міського пляжу "Дельфін", затягується через погоду і характер дна

Про це повідомляє компанія «Трансшип», дочірня фірма якої, «Краншип», веде роботи з підйому судна, передає "ДС" з посиланням на "Думську".

Так, вчора через хвилювання моря і висоти хвилі 1-1,5 м водолази не змогли приступити до прибирання ґрунту танків з боку моря.

Крім того, робота з руйнування великих каменів за допомогою плавучого крана була виконана тільки частково.

«Ці перешкоди є не просто камінням, що лежать на дні, а кам'яної породою черепашкового походження. У зв'язку з цим необхідно буде застосовувати додаткове механізоване обладнання для прибирання даної перешкоди, що може вимагати додатково кілька днів», — відзначили в компанії.

У суботу на борт судна подали повітряні фани і обладнали повітропроводи, після чого було вироблено вентилювання і замивання танків №10 і 16. Водолази обстежили район сухого трюму і головну палубу. Були виявлені дефекти останньої і розроблена технологія їх усунення. Також фахівці визначили рівень води в центральних танках №9, 12 та 15.

Водну поверхню в районі танкера, де досі спостерігаються плями мазуту, обробили біосорбентом «Еконадін».

Як повідомляла " ДС ", 22 листопада 2019 року в Одеській затоці через сильний шторм зірвало з якоря танкер Delfi під прапором Молдови. Рятувальники евакуювали екіпаж судна. Танкер затонув. Згодом був виявлений витік палива з судна. Через це Одеська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій 25 червня закрила місцевий пляж "Дельфін".

Власник танкера відмовлявся прибирати судно, незважаючи на зобов'язання провести ліквідаційні роботи до 31 березня. Втім, вже 8 квітня він запевнив генпрокурора Ірину Венедіктову, що найближчим часом забере судно за власний рахунок.

Чергова спроба підняти танкер 25 липня закінчилася невдачею, оскільки у одного з буксирів порвався металевий трос.

Адміністрація морських портів України оголосила тендер з вибору підрядника, який займеться підйомом судна. Операцію оцінили майже в 25 млн грн. Згодом ці гроші планують стягнути з власника танкера. Після підйому Delfi відбуксирують до Чорноморська. Адміністрація морських портів України має до кінця літа підписати договір про евакуацію танкера.

Міністр інфраструктури Владислав Криклій заявив, що танкер буде піднято і відбуксирувано безкоштовно. За його словами, судно мають прибрати до 24 серпня.

    Реклама на dsnews.ua