• USD 27.9
  • EUR 33.2
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

Кремінь вимагає від Нацполіції вжити заходів у зв’язку із мовними скандалами

Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь звернувся до Національної поліції з вимогою вжити заходів у зв’язку із гучними мовними скандалами у Миколаєві та Одесі

Реклама на dsnews.ua

Приводом для звернення до правоохоронців стали випадки приниження працівників сфери обслуговування, інформує "ДС".

Так, у Миколаєві один з відвідувачів кафе довів баристу до сліз через її українську, а в Одесі клієнтка магазину принижувала продавчиню, називаючи державну мову "говяжей".

За словами мовного омбудсмена, обидва випадки мають однозначно кваліфікуватися за статтею 161 КК України як умисні дії, спрямовані на розпалювання національної ворожнечі, образа почуттів громадян за мовною ознакою.

"Приниження продавців через те, що вони виконували норму Закону України Про забезпечення функціонування української мови як державної щодо обслуговування українською — неприпустиме… На жаль, події у Миколаєві супроводжувалися приниженням честі і гідності персоналу закладу, а в Одесі — ще й публічним приниженням державної мови", — написав він у себе в Facebook..

Зазначені порушення караються штрафом від двохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до п’яти років. У зв’язку з цим мовний омбудсмен рекомендував громадянам невідкладно звертатися в таких випадках до поліції.

Нагадаємо, 16 січня в Україні набула чинності норма мовного закону, згідно з якою вся сфера обслуговування повинна перейти на державну мову, незалежно від форми власності.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua