• USD 28.3
  • EUR 33.2
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Криклій обіцяв підняти танкер Delfi безкоштовно

Реклама на dsnews.ua

Танкер Delfi, який затонув неподалік від Одеського пляжу "Дельфін" ще минулого року, буде піднято безкоштовно

Про це повідомив міністр інфраструктури Владислав Криклій під час наради у президента Володимира Зеленського, передає "ДС" з посиланням на пресслужбу глави держави.

Так, Криклій повідомив президенту, що вже знайдено кран для здійснення робіт по підйому судна, і сьогодні, 10 серпня, буде підписаний договір на безкоштовний підйом танкера.

Міністр пообіцяв, що роботи з підйому судна значно інтенсифікуються.

Як повідомляла "ДС", 22 листопада 2019 року в Одеській затоці через сильний шторм зірвало з якоря танкер Delfi під прапором Молдови. Рятувальники евакуювали екіпаж судна. Танкер затонув. Згодом був виявлений витік палива з судна. Через це Одеська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій 25 червня закрила місцевий пляж "Дельфін".

Власник танкера відмовлявся прибирати судно, незважаючи на зобов'язання провести ліквідаційні роботи до 31 березня. Втім, уже 8 квітня він запевнив генпрокурора Ірину Венедиктову, що найближчим часом забере судно за власний рахунок.

Чергова спроба підняти танкер 25 липня закінчилась невдачею, оскільки в одного з буксирів порвався металевий трос.

Адміністрація морських портів України оголосила тендер з вибору підрядника, який займеться підйомом судна. Операцію оцінили майже в 25 млн грн. Згодом ці гроші планують стягнути з власника танкера. Після підйому Delfi відбуксують в Чорноморськ. Адміністрація морських портів України має до кінця літа підписати договір про евакуацію танкера.

Після чергової витоку нафтопродуктів з танкера в Одесі оголосили надзвичайну ситуацію місцевого рівня. Станом на 25 липня було встановлено перевищення норми нафтопродуктів в 4,8 рази.

    Реклама на dsnews.ua