• USD 28.2
  • EUR 32.9
  • GBP 36
Спецпроєкти

Криклій розповів, коли приберуть затонулий танкер Delfi

Реклама на dsnews.ua

За словами міністра інфраструктури Владислава Криклія, танкер Delfi, що затонув поближу пляжу в Одесы, мають прибрати до Дня Незалежності

Про це Криклій розповів сьогодні на брифінгу в Харкові, передає "ДС" з посиланням на "Depo. Харків".

За словами міністра, до серпня питанням підняття затонулого корабля займався судновласник, який кілька разів переносив терміни та намагався максимально економити. Наразі цим питанням займається Адміністрація морських портів України. 6 серпня був оголошений тендер, в якому забажали взяти участь шість компаній. Водночас час надійшла пропозиція від двох компаній, які зголосилися підняти танкер за власний кошт.

"Тому ми вийшли з державної закупівлі, оскільки маємо можливість зекономити кошти для Адміністрації морських портів, нічого не витрачати. І протягом двох тижнів, до Дня незалежності, вони мають зробити викранювання і відігнати вже нарешті цей буксир", — сказав Владислав Криклій.

Як повідомляла "ДС", 22 листопада 2019 року в Одеській затоці через сильний шторм зірвало з якоря танкер Delfi під прапором Молдови. Рятувальники евакуювали екіпаж судна. Танкер затонув. Згодом виявили витік палива з судна. Через це Одеська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій 25 червня закрила місцевий пляж "Дельфін".

Власник танкера відмовлявся прибирати судно, незважаючи на зобовʼязання провести ліквідаційні роботи до 31 березня. Втім, уже 8 квітня він запевнив генпрокурора Ірину Венедиктову, що найближчим часом забере судно за власний рахунок.

Чергова спроба підняти танкер 25 липня була невдалою, оскільки в одного з буксирів порвався металевий трос.

Адміністрація морських портів України оголосила тендер з відбору підрядника для підняття судна. Операцію оцінили майже в 25 млн грн. Після підйому Delfi відбуксують до Чорноморська.

Після чергової витоку нафтопродуктів з танкера в Одесі оголосили надзвичайну ситуацію місцевого рівня. Станом на 25 липня було встановлено перевищення норми нафтопродуктів в 4,8 рази.

    Реклама на dsnews.ua