• USD 26.3
  • EUR 30.6
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

Кримського "військового комісара" судитимуть за незаконний призов до лав російського війська

До суду направлено обвинувальний акт щодо "військового комісара Сімферопольського району і міста Алушта Республіки Крим" за проведення незаконного призову на військову службу

Обвинувальний акт складено за ч. 1 ст. 438 Кримінального кодексу України
Обвинувальний акт складено за ч. 1 ст. 438 Кримінального кодексу України
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні прокуратури Автономної Республіки Крим та Севастополя, передає "ДС".

Як зазначається, обвинувачений — "військовий комісар Сімферопольського району та міста Алушта Республіки Крим", громадянин Росії. На посаду його призначили у 2018 році. За даними прокуратури, комісар втілював політику РФ та її окупаційної адміністрації щодо проведення незаконних примусових призовних кампаній до лав російського війська.

"Реалізуючи незаконні "укази" вищого керівництва держави-окупанта, обвинувачений безпосередньо розробляв плани та організовував проведення п'яти призовних кампаній кримчан у відповідних районах. Такі дії є порушенням заборони державі-окупанту примушувати цивільне населення служити в її збройних силах, передбаченої статтею 51 IV Женевської Конвенції про захист цивільного населення під час війни 1949 року", — кажуть у прокуратурі.

Обвинувальний акт складено за ч. 1 ст. 438 Кримінального кодексу України (порушення законів та звичаїв війни). Санкція статті — від 8 до 12 років ув'язнення.

"Ми встановили та повідомили про підозри у вчиненні воєнного злочину 10 військовим комісарам різних районів окупованого Криму, серед яких і так званий військовий комісар Республіки Крим. На розгляді в суді також перебуває обвинувальний акт стосовно "військового комісара міста Феодосії та Кіровського району Республіки Крим", — прокоментував керівник прокуратури Криму Ігор Поночовний.

Як писала "ДС", Кабінет міністрів затвердив Стратегію деокупації Криму.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua