• USD 27.5
  • EUR 32.4
  • GBP 35.8
Спецпроєкти

КСУ почав розгляд справи про законність введення карантину

Контитуционный суд почав провадження у справі про законність введення карантинних заходів в Україні
Контитуционный суд України. Фото: УНІАН
Контитуционный суд України. Фото: УНІАН
Реклама на dsnews.ua

Під час засідання в четвер суддя-доповідач Петро Філюк поінформував учасників провадження про хід розгляду справи, передає "ДС" з посиланням на Укрінформ.

Зокрема, за його словами, він направив запити в органи державної влади, наукові установи з проханням висловити правові позиції щодо порушених у конституційному поданні питань.

"Під час підготовки матеріалів справи до розгляду було дано доручення Секретаріату Конституційного суду підготувати інформаційно-аналітичну довідку щодо практики органів конституційної юрисдикції зарубіжних держав в частині карантинних заходів у зв'язку з поширенням COVID-19, а також щодо аналізу законодавства зарубіжних країн щодо зміни оплати праці працівників бюджетних установ на період запровадження карантину", - зазначив суддя.

Оскільки КС розглядає це подання у формі письмового провадження, яке не передбачає усного заслуховування учасників провадження, після виступу судді-доповідача суд перейшов до закритої частини розгляду справи для прийняття рішення.

Як повідомлялося, пленум Верховного Суду 29 травня звернувся до КС з поданням, в якому оскаржив окремі положення постанови уряду "Про встановлення карантину з метою запобігання розповсюдження на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, викликаної коронавірусом SARS-CoV-2" і положення частин першої, третьої статті 29 закону україни "Про Державний бюджет України на 2020 рік", абзацу дев'ятого пункту 2 розділу 11 "Прикінцеві положення" закону "Про внесення змін до закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік".

ВС просив перевірити, чи не були порушені: право на свободу пересування, право залишати територію України, право на мирні зібрання, право на підприємницьку діяльність та право на доступ до медичної допомоги.

У ВР вважають, що введене в законі про бюджет тимчасове обмеження на безспірне списання коштів державного та місцевих бюджетів за рішенням суду веде до невиконання судових рішень, що суперечить Конституції.

Крім того, ВС оскаржив введені з 1 квітня обмеження зарплат на рівні 47 тис. грн для держслужбовців. У цьому ВС бачить неправомірне обмеження рівня матеріального забезпечення працівників бюджетних установ, прокурорів і суддів, яке порушує принцип верховенства права та гарантії незалежності суддів і виконання судових рішень.

    Реклама на dsnews.ua