• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Кулеба пообіцяв допомогти українцям, яких не пропустили в Білорусь на підготовку до операції

Реклама на dsnews.ua

Білоруські прикордонники не пропустили на територію країни громадян України, які готуються до вже оплаченої пересадки нирки в Мінську та Бресті

Про це йдеться в публікації на сайті білоруського представництва "Радіо Свобода", передає "ДС".

Днями в Білорусь не змогли потрапити Назар Вус зі Львова і його дружина, яка потребує пересадки нирки.

"30 жовтня о шостій годині ранку ми з дружиною були на кордоні. Наші прикордонники випустили нас, але попередили, що з білоруської сторони можуть виникнути проблеми. Ми підʼїхали до білоруського блокпосту, здали документи на перевірку, що підтвердили, що ми їдемо в лікарню на аналіз крові, що моя дружина знаходиться на гемодіалізі і що я її чоловік. Але після прояснення ситуації з Мінськом білоруські прикордонники повернули нам документи і відмовили у вʼїзді", — розповів Вус.

За його словами, дружина рік чекала в Бресті своєї черги на пересадку нирки. На цей раз вона мала пройти процедуру типування — здачу крові на базу, яка визначає сумісність донорського органу.

"Моя дружина працювала медсестрою, але зараз вона не працює — вона інвалід першої групи, у неї немає двох нирок, вона 10 років на гемодіалізі. Опитування проводилося раніше. Тепер кожні три місяці потрібно йти здавати кров, за зразком якої знаходять донора. Оскільки зараз вона не дійшла до наступної процедури (нас не пустили до Білорусі), донора знайти неможливо. Тепер мені потрібно дочекатися відкриття кордонів, щоб пройти тести і знову стояти в черзі. Зрештою, поки немає крові, ми не в черзі", — каже Назар Вус.

Він також додав, що МОЗ України вже оплатив пересадку нирки його дружині. Але аналізи крові в Бресті подружжя оплачує самостійно.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба доручив зʼясувати інформацію про недопуск українців.

"Я вже доручив нашому посольству в Білорусі зʼясувати всі обставини ситуації і максимально сприяти її вирішенню", — написав він у Twitter.

При подальших проблемах зі вʼїздом для лікування Кулеба порадив звертатися до посольства України в Білорусі.

"Ми докладемо всіх зусиль, щоб вирішити проблему", — пообіцяв міністр.

Як писала "ДС", 29 жовтня Білорусь офіційно обмежила вʼїзд на свою територію з України. А з 1 листопада заборонила вʼїзд на свою територію іноземців та осіб без громадянства для запобігання поширенню коронавируса.

    Реклама на dsnews.ua