• USD 28.4
  • EUR 33.3
  • GBP 36.8
Спецпроєкти

Літаючі сумки, білі ведмеді і хасиди. Якими будуть подорожі після пандемії

Пандемія коронавируса сильно змінить туристичну індустрію, популяризуючи те, що раніше попитом не користувалося

Туристи милуються видами Аляски з борта круїзного лайнера
Туристи милуються видами Аляски з борта круїзного лайнера / Getty Images
Реклама на dsnews.ua

Автор The Wall Street Journal Ендрю Нельсон опитав десяток різного роду експертів в сфері туризму, щоб зрозуміти, яке ж майбутнє у цієї галузі після пандемії Covid-19.

1. Ми будемо інакше ставитися до Європи.

Чекайте менш романтичного ставлення до європейських столиць і зростання популярності до не настільки багатолюдних місць, у яких є що запропонувати для культурного дозвілля. "Я придивляюся до Ліону і Гамбургу", — розповіла письменниця і мандрівниця Енні Фіцсіммонс з Британії, яка також пророкує перевідкриття туристами малонаселених європейських островів. Серед них — 24-мильний острів Зильт в Німеччині — тевтонський Нантакет.

2. Аляска вабить.

Згубний ефект від пандемії внесе в ваш особистий список цінностей потребу, подібну синдрому загублених можливостей. На думку генерального директора з обробки даних про подорожі компанії Destination Analysts Ерін Френсіс-Каммінгс, привабливість свіжого повітря Аляски і Монтани виведе їх на перші місця за популярністю.

3. Як і езотерична їжа.

Ще більше мандрівників-гастрономистів кинуться на Фарерські острови, вважає телепродюсер Ірен Он, яка знімає кулінарні шоу по всьому світу. Цей архіпелаг між Шотландією та Ісландією має унікальну кухню, базисом якої є морські і молочні продукти, а також стійкі коренеплоди. "Будь-яке місце, куди складно дістатися, призводить людей в захват", — додала вона.

Реклама на dsnews.ua

4. Ми подбаємо про швидку реєстрацію.

"Через 10 років ваше обличчя може стати вашим квитком на літак", — зазначив Ендрю О'Коннор, віце-президент компанії SITA, швейцарського постачальника інформаційних технологій. Біометричне програмне забезпечення, встановлене в відеокамерах терміналу, розпізнає і порівняє ваші дані перед посадкою на рейс, оцінюючи ризики для вашої безпеки і здоров'я, тим самим дозволяючи більшій частині мандрівників безперешкодно пройти від стійки реєстрації до виходу на посадку.

5. За гігієну заплатимо.

За словами автора книги "Аеропорт" Крістофера Шаберга, пасажири-гермофоби зможуть доплатити за "гігієнічний клас" — преміум-кабіну, де дотримуються більш високі стандарти гігієни. Хоча повітряні фільтри, які використовуються і там, і в економ-класі, як і раніше, будуть виконувати свою роботу з протидії розповсюдження хвороб, ці дорожчі місця будуть частіше дезінфікувати, а також обприскуватися ароматизованими спреями.

Подорожі після пандемії змінять туристичну індустрію
Подорожі після пандемії змінять туристичну індустрію / Shutterstock

6. Ми вирушимо в подорож по Арктиці.

Круїзні лайнери поступово підлаштовуються під пандемію і вводять нові протоколи з охорони здоров'я, і разом з цим можна очікувати пропозиції нових туристичних напрямків. Спеціаліст з круїзної індустрії Клер Видно зазначає, що через канадський Північно-Західний прохід збільшиться кількість рейсів, тому що пасажири захочуть подивитися на білих ведмедів і інші краси Арктики до того, як вони зникнуть.

7. Альтернативні тури стануть нормою.

Згідно з прогнозом консультанта по культурному туризму Нори Кінтос стануть популярні міські тури, що дозволяють ознайомитися з традиціями меншин. Сстане більше турів в штаб-квартиру партії "Чорні пантери" в Окленді і хасидські єврейські квартали Брукліна. "Тури, що змушують людей задуматися, будуть дедалі популярнішими", — додала Кінтос.

8. Чайові робогорнічним.

За словами професора Стефані Робсон з Корнельської школи готельного адміністрування, готелі стануть просторіше і будуть використовувати штучний інтелект. Відкриті вестибюлі і номера з виходом на вулицю стануть нормою і позбавлять від сварок і суєти. Також будуть встановлені кавоварки і міні-бари. У цей період увага приділятиметься всьому в кімнаті, що складно очистити. Всюди будуть роботи, які будуть тихо пилососити коридори о другій годині ночі.

9. Ховер-сумки.

Генеральний директор Roam Lgage Ларрі Лейн не виключає, що повітря може замінити колеса на сумках. Завдяки вбудованій системі підключення до телефону ваш багаж в таких сумках буде слідувати за вами прямо в повітрі.

10. Леопарди будуть ще популярнішими.

Пітер Фірнхед, генеральний директор некомерційної організації African Parks, яка управляє 18 національними парками і заповідниками, вважає, що країни, де хороше управління поєднується з охороною природи, будуть на коні. Фірнхед виділив дві країни — Бенін і Малаві. Перша, розташована в Західній Африці, зайнята розвитком національних парків Пенджарі і W, де живуть слони і леви; а в Малаві, яка знаходиться на південному сході Африки, створюють заповідники з носорогами і леопардами.

    Реклама на dsnews.ua