• USD 28
  • EUR 33.2
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Льотчик-випробувач озвучив свою версію катастрофи Ан-26 під Харковом

Реклама на dsnews.ua

Причиною катастрофи літака Ан-26 під Харковом могла стати помилка пілотів, які невчасно випустили закрилки

Про це в ефірі програми "Свобода слова Савіка Шустера" заявив льотчик-випробувач Олександр Лиходід, передає "ДС".

"Там, очевидно, були довипущени закрилки. Є така частина крила, яка виконує функції свої на зльоті і на посадці. Але в деяких випадках з закрилками потрібно бути дуже обережним, тому що при підйомній силі вони дають дуже великий опір. ... Падає швидкість ... І літак звалюється. ... Ось так може бути", — озвучив він свою версію того, що сталося.

За словами Лиходіда, вік літака навряд чи може стати причиною катастрофи.

"Там нічого нового вже не придумаєш на Ан-26, надійна машина. Те, що вона стара — це інше питання. Але над нами літали Б-52, яким вже по 60 років. Ту-95 зараз літають — їм теж 60 років. ... Не варто на старому літаку планувати вбитися. Ну, немає такого. Старий — він обслужений, питань немає", — пояснив льотчик.

Також малоймовірно, що причиною катастрофи стала відмова одного з двигунів, вважає Лиходід.

"Тут наклалася відмова (двигуна — Ред.). Але це відмова некритична, ви зрозумійте, що з такими відмовами курсанти 4-го курсу удвох на Ан-26 — вони роблять 40% посадок. Виключають на будь-якій траєкторії: в зоні, на колі, після зльоту. Два курсанта 4-го курсу, пацанам по 19-20 років", — сказав він.

Нагадаємо, увечері 25 вересня військовий літак Ан-26 розбився у Чугуєва під час заходу на посадку. На його борту знаходилися 7 офіцерів і 20 курсантів Харківського національного університету Повітряних сил. Вижив тільки один курсант — 20-річний В'ячеслав Золочівський, який розповів про своє спасіння.

Бортові самописці військового Ан-26, який розбився під час заходу на посадку в аеропорту Чугуєва Харківської області, вже розшифрували.

2 жовтня почалася процедура видачі тіл загиблих в авіакатастрофі військового літака Ан-26 родичам для поховання.

    Реклама на dsnews.ua