• USD 28.2
  • EUR 34.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

Лікарі пояснили, чому в Україні стали менше тестувати на COVID-19

Реклама на dsnews.ua

Зменшення кількості тестів на COVID-19 в Україні може бути повʼязане з новорічними святами, менш активними подорожами, а також технічними чинниками — зокрема наявністю реагентів і тест-систем

Про це йдеться в публікації "РБК-Україна", передає "ДС".

Рівень завантаженості лікарень відображає реальну картину епідемії, каже керівник центру респіраторної медицини клініки "Феофанія" Світлана Гук. За її словами, зараз в офіційній статистиці немає лікарень, заповнених на всі 100%.

"Днями тільки в двох лікарнях Києва — №17 і №1 — було понад 70% завантаженості. Але в інших столичних лікарнях — в районі 50%. За таким непрямими ознаками мені здається, що захворюваність, дійсно, дещо знижується", — зазначила Гук.

Як зазначається, частина людей, вочевидь, дійшла висновку, що можна "пересидіти" хворобу вдома.

Лікар-інфекціоніст, викладач Школи охорони здоровʼя НаУКМА Володимир Курпіта розповів, що якщо раніше мобільні бригади виїжджали для забору матеріалів на тест у людей з підозрою на COVID-19, то з 1 січня МОЗ скасував цей механізм і припинив їх фінансувати. Тепер зразки збирають сімейні лікарі, застосовуючи експрес-тести на антиген, що частково впливає на зниження числа проведених тестів.

Ще одна технічна причина може бути повʼязана з наявністю реагентів і тест-систем, яких, як правило, під кінець року не вистачає, каже експерт. Через їх дефіцит державні лабораторії могли знизити масштаб тестування.

Як писала "ДС", станом на ранок 12 січня в Україні зафіксовано 5 116 нових випадків коронавірусної хвороби.

    Реклама на dsnews.ua