• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Ліки не на часі: у "Слузі" пояснили витрати СOVID-фонду на дороги

Реклама на dsnews.ua

Половина Фонду на боротьбу з коронавірусом витрачена на будівництво доріг, оскільки не було впевненості, що Міністерство охорони здоров'я зможе ефективно і в повному обсязі освоїти кошти

Про це заявила народний депутат від "Слуги народу" Ірина Верещук в ефірі телеканалу "Україна 24", передає "ДС".

За її словами, закупівлю ліків можна буде за необхідності профінансувати додатково.

"Ми передбачили в ковідному фонді 65 млрд грн, потім 32 млрд грн з них були перераховані, так би мовити, на "Велике будівництво", тому що Міністерство охорони здоровʼя, яке має замовляти такі кошти, не давало відповідних документів. І просто розрахували, що ті кошти будуть лежати — їх не зможуть освоїти, використати. Краще в літню пору, коли є можливість, зробити дороги — давайте ці кошти спрямуємо на дороги. А потім, у разі потреби, ми знайдемо кошти і профінансуємо в повному обсязі закупівлю ліків і всього необхідного", — пояснила Верещук.

Нардеп також нагадала, що у вівторок парламент розгляне нові невідкладні заходи щодо боротьби з коронавірусом в Україні.

"Завтра у нас відбудеться засідання Ради, і ми збираємося проголосувати за постанову "Про заходи протидії поширенню коронавирусної хвороби і захисту всіх систем життєдіяльності країни від негативних наслідків пандемії і біологічних загроз". Там чітко розписано, які заходи ми застосовуємо і будемо застосовувати. Подивимося, як нас почує уряд ", — додала "слуга".

Як повідомляла "ДС", глава Рахункової палати Валерій Пацкан заявив, що 25 млрд грн з Фонду по боротьбі з коронавірусом пішли на будівництво доріг і амбулаторій, соціальні виплати населенню, доплати медикам і правоохоронцям, а ось апарати ШВЛ з фонду не закуповувалися.

    Реклама на dsnews.ua