• USD 27.7
  • EUR 33.1
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

Ліки від раку в десятки разів ефективніші при COVID-19, ніж "Ремдесивір", — вчені

Реклама на dsnews.ua

Ліки "Плітідепсін", які випробовувалися для боротьби з онкологічними захворюваннями, виявилися майже в 30 разів ефективніше "Ремдесівіра" при лікуванні коронавірусної інфекції

Результати відповідного дослідження, яке проводилося в США, Великобританії та Іспанії, вчені опублікували в журналі Science, передає "ДС" з посиланням на "РБК-Україна".

Так, в 2020 році вчені почали проводити дослідження противірусної дії "Плітідепсіна" поряд з іншими експериментальними препаратами. Вони прийшли до висновку, що він дійсно може мати лікарське значення в лікуванні COVID-19.

Вчені пояснюють, що на відміну від інших препаратів "Плітідепсін" впливає не на білки самого вірусу, а на білки клітин, які вірус використовує для реплікації. Таким чином, він в 27,5 разів ефективніше при лікуванні коронавируса, ніж "Ремдесівір", який був раніше рекомендований для використання.

"Плітідепсін" виробляється з морських тварин асцидій. У 2004 році цей препарат був зареєстрований Європейським агентством лікарських засобів, як такий, що допомагає при лікуванні раку. В Австралії цей препарат використовують для лікування пацієнтів з деякими видами мієломи.

Нагадаємо, раніше Всесвітня організація охорони здоров'я рекомендувала не використовувати препарат "Ремдесівір" для пацієнтів з COVID-19.

    Реклама на dsnews.ua