• USD 28.3
  • EUR 34.4
  • GBP 38.1
Спецпроєкти

Локдауну бути: Зеленський передумав і назвав критичну цифру COVID-хворих

Реклама на dsnews.ua

Жорсткий локдаун буде введений в Україні в разі, якщо кількість щоденних заражень коронавірусною інфекцією досягне 15 тисяч

Про це він сказав в інтервʼю "Осінь-2020: перемоги і виклики" чотирьом українським телеканалам.

"Місяць тому ми вважали, що при 9,5 тисячах захворілих на день наша медицина зупиниться – не буде вистачати ліжок в інфекційних лікарнях та медиків… На сьогодні міністр Степанов правий, що при 15 тисячах ми можемо ввести локдаун", — підкреслив глава держави.

Він додав, що одним з визначальних чинників є наявність лікарів, які зможуть надавати допомогу хворим на COVID-19. Їх кількість намагаються збільшити шляхом перепрофілювання відділень медзакладів і залучення інтернів та студентів. Але цей ресурс не безмежний.

"Ми не можемо перепрофілювати всю медичну систему України під хворих на COVID-19. Не можуть мільйони лікарів несподівано зʼявитися в Україні. Це велика проблема, і саме через це ми звертаємось до людей – ми розуміємо втомленість, але носіть, будь ласка, маски – не тільки для себе, але й для свого оточення", — зазначив Зеленський.

На переконання президента, навесні країна не була готова до епідемії коронавірусної хвороби, зокрема не було вертикалі санітарних лікарів, виробництва індивідуальних засобів захисту, апаратів ШВЛ. Зараз владі вдалося забезпечити населення і лікарні необхідним захистом, медичним обладнанням та тест-системами.

Як повідомляла "ДС", раніше сьогодні, 22 жовтня Володимир Зеленський заявив, що жорсткий локдаун вводитися не буде, оскільки це повністю зупинить українську економіку.

    Реклама на dsnews.ua