• USD 28.3
  • EUR 33.2
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Лукашенко вирішив допомогти хасидам, що "проривають" кордон з Україною

Реклама на dsnews.ua

Де-факто президент Білорусі Олександр Лукашенко дав доручення надати допомогу хасидам, які знаходяться на україно-білоруському кордоні, забезпечивши їх їжею і водою

Про це йдеться в повідомленні на Telegram-канал "Пул першого" у вівторок, 15 вересня, передає "ДС".

"Перебування паломників в нашій країні спочатку на контролі президента. Він доручив надати всю необхідну допомогу. Сьогодні Лукашенку доповіли і про ситуацію на кордоні", — зазначено в повідомленні.

У Держприкордонкомітеті Білорусі сьогодні також повідомили, що понад 700 осіб, серед яких понад 100 дітей, перебувають в пункті пропуску "Нові Яриловичі" — "Нова Гута" в очікуванні пропуску українською стороною.

Крім того, загони швидкого реагування Білоруського товариства Червоного хреста (БТЧК), в даний момент, розгорнуті в міжкордонній зоні між Білоруссю та Україною поблизу пункту пропуску "Нова Гута".

"На даний момент сотні людей, в тому числі з маленькими дітьми, знаходяться в режимі очікування, не маючи достатніх ресурсів для забезпечення базових потреб", — повідомляє пресслужба БТЧК на своїй сторінці в Facebook.

За даними правозахисників, волонтери запропонували людям, які опинилися у вразливій ситуації, ковдри, а також розмістили опалювальний намет. В першу чергу допомога надавалася дітям, літнім людям і людям з інвалідністю, також був організований пункт забезпечення водою і теплим чаєм.

Зазначено, що Товариство розгорнуло на місці подій сили загонів в ніч з 14 на 15 вересня.

"За необхідності, волонтери також пропонували бажаючим продукти харчування швидкого приготування. У кількох випадках виявлялася і перша допомога", — додали в БТЧК.

В ночь с 14 на 15 сентября Белорусский Красный Крест направил свои силы для оказания помощи людям, застрявшим в...

Gepostet von Белорусское Общество Красного Креста (БОКК) / The Belarus Red Cross Society am Dienstag, 15. September 2020

Нагадаємо, МЗС України звернулося до Білорусі з клопотанням не здійснювати оформлення на виїзд до України осіб, які не підпадають під категорію винятків з постанови уряду про заборону на в'їзд на територію України іноземців.

Як писала «ДС» 15. вересня сотні паломників-хасидів, які намагалися потрапити в Україну незважаючи на обмеження в'їзду, продовжували перебувати на кордоні між українським і білоруським пунктами пропуску.

В Офісі президента повідомили, що ситуація на українсько-білоруському кордоні, де знаходяться сотні паломників-хасидів, повністю контрольована, у Держприкордонслужби досить сил і засобів для надійної охорони державного кордону.

    Реклама на dsnews.ua