• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

"Туристична бомба": Малюська хоче перетворити Лук'янівське СІЗО в готель

Реклама на dsnews.ua

Міністр юстиції Денис Малюська запропонував зробити з Лук'янівського слідчого ізолятора в Києві готель, стилізований під в'язницю

Про це Малюська заявив 2 липня у коментарі журналістам, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

Він розповів, що Лук'янівське СІЗО планують частково розвантажити, створити на Бориспільській трасі Київський слідчий ізолятор. При цьому стару будівлю СІЗО можна перетворити на готель, вважає глава Мін'юсту.

"Інвестиційної привабливості будівлі XIX століття особливо не мають - в тому сенсі, що це історичні пам'ятки. Їх можна знести, побудувати нові будівлі, комплекси, офісні будівлі тощо. Єдиний варіант, який я бачу - але, знову ж таки, з бізнесом він не прорахований, - це готель, наприклад. Готель, який міг би бути стилізований під в'язницю. В Європі це практикується, користується популярністю", - розповів міністр.

Він нагадав, що в Лук'янівському СІЗО утримувалися як історичні особистості XIX-XX століть - політики, поети, письменники, - так і сучасні діячі.

"Але мова про історичні постаті. Вони всі тут були. Максим Рильський, Грушевський, Винниченко... Багато хто. Зрештою, це великий красивий історичний об'єкт. Складно знайти документи, щоб можна було відстежити, хто, де, в якій камері конкретно знаходився, але якщо нам це вдасться, це буде туристична бомба. Тобто, можна ночувати в номері, який був в'язницею, і де, наприклад, перебував відомий поет чи політик. Тим більше, недалеко від центру", - зазначив Малюська.

Міністр вважає, що новий готель може стати "непоганим" туристичним об'єктом, проте спочатку його потрібно відремонтувати, а також побудувати інфраструктуру на заміну і вивезти людей.

При цьому Денис Малюська заявив, що слідчі ізолятори планують виводити за межі центрів міст. За його розрахунками, це займе близько 10 років.

"Ми зараз очікуємо прийняття закону, який дозволить нам продавати наші в'язниці і отримувати 70% доходів, залишати собі на нове будівництво. Власне, як частина цього етапу, ми продамо якісь заморожені в'язниці, отримаємо перші гроші і почнемо будувати слідчі ізолятори за межами міста або в промзоні, звільнимо СІЗО в центрі міста і будемо продавати його", - говорить міністр.

Як повідомляла "ДС", в травні Денис Малюська анонсував закриття в'язниць, пояснюючи такий крок необхідністю економити кошти. "Ми не можемо дозволити собі утримання в'язниці, яка завантажена на 30-40%", - вважає міністр.

    Реклама на dsnews.ua