• USD 39.8
  • EUR 43.3
  • GBP 50.6
Спецпроєкти

Львівські хірурги видалили уламок міни з мозку пораненого у Херсоні хлопчика

Нейрохірурги Першого медичного об'єднання Львова успішно видалили уламок міни довжиною 8 міліметрів з головного мозку 9-річного Михайлика Воловикова з Херсона, який отримав надважке поранення голови під час чергового мінометного обстрілу міста

Львівські хірурги успішно видалили уламок міни з мозку хлопчика, пораненого у Херсоні
Львівські хірурги успішно видалили уламок міни з мозку хлопчика, пораненого у Херсоні
Реклама на dsnews.ua

Про це розповіли у Дитячій лікарні Святого Миколая у Львові, передає "ДС".

Михайлика поранили просто напередодні Нового року — 31 грудня. Коли почалася атака, хлопчик разом із другом саме обідав у кафе. Діти швидко забігли у службове приміщення, проте уламки прошили стіни. Осколки потрапили Михайликові прямо в голову. Його 11-річний друг загинув на місці.

Першу хірургічну допомогу Михайликові надавали херсонські лікарі, а миколаївські — виконали операцію з видалення уламків роздробленого черепа. Однак осколок міни в головному мозку дитини надто глибоко заліг, тож лікарі залишили його.

Коли Михайлик опритомнів, виявилося, що ліва частина його тіла повністю паралізована — знерухомлені рука, нога і пів обличчя. Перші кроки хлопчик зміг зробити лише через місяць після поранення. Після кількох місяців щоденної реабілітації він почав підіймати ліву руку та більш впевнено пересуватися.

Однак згодом у хлопчика почалися судомні напади. Однією з імовірних причин міг бути той самий уламок у мозку. Батьки Михайлика вирішили не чекати ще гірших ускладнень і почали шукати лікарів, які візьмуться за складну операцію.

Медики пояснили, що завдання буде надважке: уламок зупинився недалеко від ділянки, яка контролює рухи всієї лівої частини тіла. Потрібно було знайти та видалити маленький шматочок металу на глибині 5 см у мозку та ще й у дуже вузькій зоні. Це приблизно як шукати голку в копиці сіна, пояснює дитячий нейрохірург Михайо Ловга.

Лікарі змогли безпечно дістатися ділянки, де заліг уламок, під контролем мікроскопа та системи нейромоніторингу.

Під час операції не тільки дістали уламок, а й закрили відсутню частину черепа титановою пластиною. З полегшенням рідні Михайлика та медики могли видихнути лише через кілька днів після операції, коли хлопчик опритомнів.

"Ось тепер уже можна говорити про успішність втручання: рухові функції не погіршилися. Попереду у Михайлика тривале відновлення. Аби покращити рухові функції, з хлопчиком і далі займаються фізичні терапевти. Водночас спеціалісти нашого Центру ментального здоров'я намагаються поліпшити психічний стан дитини", — розповіли в лікарні.

Після пережитого в Михайлика розвинулися страхи та тривога: він мало говорить, проявляє уникаючу поведінку та боїться відходити від мами.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua