• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Ляшко обіцяє безкоштовні тести на COVID-19 в приватних лабораторіях

Реклама на dsnews.ua

Тестування на коронавірус в Україні безкоштовне і проводиться в державних лабораторіях. Але якщо не буде вистачати ресурсів, то тестування проводитимуть в приватних лабораторіях

Про це заявив заступник міністра охорони здоровʼя, головний санітарний лікар Віктор Ляшко в ефірі телеканалу "Україна 24", передає "ДС".

"Сьогодні питання тестування виходить на той рівень, коли ми робимо й продовжуємо робити всім зразки досліджень безкоштовно. З 1 листопада по 3 листопада 12 тисяч зразків передали з державних лабораторій у приватні, ми це продовжуємо… якщо державні лабораторії не будуть справлятися, ми будемо продовжувати в приватних. Хто вимагає тестування? Ті, у кого є симптоми грипу та грипоподібних захворювань, пневмонія, у кого було ІФА та виявлено імуноглобуліни М або G", — сказав він.

Ляшко також відкинув звинувачення в тому, що МОЗ дає неправильну статистику по захворюваності на коронавірус і намагається щось приховати.

"Нам часто кажуть про те, що ми даємо неоперативну, неправильну статистику, намагаємося щось приховати. Сьогодні я особисто їздив на місця, "в поля" так би мовити, працював в амбулаторії сімейної медицини в селі, в місті, заходив у лікарні, спілкувався з епідеміологами. Відстежував повністю, як йде маршрут передачі повідомлення про хворобу, як відбираються зразки, куди люди повинні приходити для того, щоб здати зразки", — зазначив він.

Нагадаємо, за останню добу, 2 листопада, зафіксовано антирекорд захворюваності на коронавірус в Україні — 8899 підтверджених випадків. Також за останню добу: госпіталізовано — 1207 осіб; летальних випадків — 157. За весь час пандемії в Україні захворіло 411 093 людини, одужали — 168 868 пацієнтів, померли — 7532 людини.

    Реклама на dsnews.ua