• USD 27
  • EUR 32.8
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Ляшко оскандалився заявою про коронавірус і спорт

Заняття спортом допомагають швидше відновитися після перенесеного коронавірусу й уникнути постковідного синдрому, однак українці нехтують спортом

Віктор Ляшко
Віктор Ляшко / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це під час брифінгу заявив головний санітарний лікар країни Віктор Ляшко, передає "ДС".

Він нагадав, що для підтримки здоров'я Всесвітня організація охорони здоров'я рекомендує займатися спортом 2,5 години на тиждень. Однак більшість українців не дотримуються таких рекомендацій, а серед наших співвітчизників старше 60 років ігнорують спорт 92%, хоча саме в цій віковій групі відзначається найбільша кількість летальних випадків коронавірусної хвороби, вказав Ляшко.

За його словами, до початку пандемії рівень фізичної активності в Україні був набагато вищий.

Також Ляшко додав, що багато дорослих українців проводять свій день у сидячому положенні або навіть напівлежачи, що також впливає на їхню фізичну форму.

"Дуже поширеною була і є малорухлива поведінка. Дорослі щодня проводять у сидячому або напівлежачому положенні 4-6 години в міській місцевості і 3,5 години — в сільській", — розповів Ляшко.

Також він висловив стурбованість низькою фізичною активністю дітей.

За його словами, за останні 7 років показник фізичної активності дітей знизився на 17%. А 76% підлітків і зовсім ведуть малорухливий спосіб життя.

"В середньому сучасний учень 5-9 класів проводить у положенні сидячи або лежачи, не враховуючи нічний сон, 10 годин на добу", — повідомив Ляшко і додав, що це призводить до порушень здоров'я.

За даними медиків, ризик розвитку захворювань при низькому рівні рухової активності підвищується на 20%.

Відзначимо, що під час першого весняного локдауну (2020 рік) в Україні на три місяці закрили всі тренажерні зали і навіть забороняли людям займатися спортом на відкритому повітрі. Наприклад, соцмережі вразило відео затримання правоохоронцями плавця на Гідропарку в Києві. Під час січневого локдауну 2021 року в Україні закривали тренажерні зали. Навесні 2021 року більшість областей і Київ були також у "червоній зоні", де заборонена робота спортзалів.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua