• USD 28.1
  • EUR 34
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Ляшко сказав, коли почнеться масова вакцинація від коронавірусу

Масова вакцинація від COVID-19 почнеться в Україні вже в лютому 2021 року

Віктор Ляшко
Віктор Ляшко
Реклама на dsnews.ua

Про це головний санітарний лікар України, заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив в суботу в ефірі Еспресо.TV, передає "ДС".

"Медичних працівників не вистачить, навіть за наявності 40 млн доз вакцин, щоби в один день ввести щеплення всім — від нуля років до похилого віку. Тому розробляються плани охоплення щепленнями проти коронавірусної хвороби, які поєднують як наявність вакцини, тобто здатності виробника виробляти цю вакцину, так і здатності медичної системи робити ці щеплення", — пояснив чиновник.

"Тому в Україні, з огляду на світовий досвід, розробили п'ять етапів вакцинації населення, кожен з яких присвячений певній віковій або соціальній групиі. При цьому в кожному етапі є два раунди, оскільки щеплення треба робити двічі — перший раз і потім через 25 днів, і дві платформи — мобільні бригади і пункти щеплень", — додав він.

Перший етап — це медичні працівники, працівники соціальних установ, а також люди, які перебувають у цих соціальних установах закритого типу, і військовослужбовці, які захищають Україну на сході.

Другий етап — це люди похилого віку (60+).

Третій етап — це вчителі, військовослужбовці.

Четвертий етап — це люди 18-59 років з хронічними хворобами.

П'ятий етап — це громадяни до 59 років.

"Це ми, всі прості громадяни нашої держави", — уточнив Ляшко.

За словами Ляшка, кількість осіб без п'ятого етапу становить 23 млн українців.

"23 млн українців по два щеплення — це з лютого 2021-го по 1 березня 2022 роки ми забезпечимо щепленнями. У разі, якщо всі 100% прийдуть робити цю процедуру. Якщо певні люди не захочуть робити щеплення, адже вакцинація буде добровільною і не обов'язковою", — підсумував головний санлікар.

Нагадаємо, раніше Ляшко запевнив, що Україна ось-ось отримає вакцину від коронавірусу за програмою COVAX.

    Реклама на dsnews.ua