• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Ляшко сказав, коли щеплення препаратом Pfizer почнуть робити по всій Україні

Протягом 19-20 квітня щепити препаратом Pfizer почнуть по всій Україні

Віктор Ляшко
Віктор Ляшко
Реклама на dsnews.ua

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив головний санлікар Віктор Ляшко, передає "ДС".

Вакцина виробництва Pfizer-BioNTech повинна зберігатися і транспортуватися при температурі в межах від -60°C до -80°C. За словами головного санлікаря, Україна забезпечує відповідний холодовий ланцюг.

"18 квітня вакциною Pfizer-BioNTech щеплено перших 366 осіб, почали вакцинацію з трьох регіонів — Київської, Волинської та Сумської областей. Протягом 19 і 20 квітня до процесу вакцинації приєднаються всі регіони країни", — пообіцяв Ляшко.

Він повідомив, що для перевезення перших 117 тис. доз вакцини від Pfizer, які Україна отримала в рамках міжнародної ініціативи СOVAX, за результатами відкритого тендеру проєктом "Безпечні та доступні ліки" (SAFEMed, USAID) обрано приватну логістичну компанію ТОВ "Фармасофт".

Ляшко пояснив, що логістична компанія щотижня (за необхідності частіше) доставляє партії вакцини з центрального складу в Києві, де вони зберігаються в морозильній обладнанні при температурі від -60°C до -80°C, в регіональні склади в кількості і за певним графіком. На обласних складах заморожені вакцини зберігаються в термоконтейнерах із сухим льодом, які забезпечують підтримання температури -60 °C. З регіональних складів партії попередньо розмороженої вакцини забирають працівники мобільних бригад, складають її в термосумки або термоконтейнер із температурним режимом від + 2°C до + 8°C і виїжджають до місць проведення щеплення.

Термін зберігання в термічно стійкій транспортній тарі (термоконтейнері), що забезпечує підтримання температури менше -60 °C, — до 30 днів з моменту доставки, за умови регулярного поповнення термоконтейнера сухим льодом.

Як повідомляла "ДС", 18 квітня в Україні стартувала вакцинація від коронавірусу препаратом виробництва компанії Pfizer. Перші щеплення були зроблені в Київській області.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua