• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Ляшко сказав, що буде з громадським транспортом у разі посилення карантину

Реклама на dsnews.ua

Питання зупинки громадського транспорту в разі посилення карантину буде розглядатися в останню чергу

Про це заявив заступник міністра охорони здоровʼя, головний санітарний лікар Віктор Ляшко в ефірі телеканалу "Україна 24", передає "ДС.

"Питання зупинки громадського транспорту розглядатиметься в останню чергу. Сьогодні ми говоримо про те, що потрібно дотримуватися протиепідемічних норм. Ми просимо людей носити маски, дотримуватись фізичної та соціальної дистанції. Сьогодні ми просимо бізнес створити умови для того, щоб люди могли дотримуватися умов, сьогодні ми просимо органи місцевого самоврядування забезпечити велику кількість громадського транспорту на маршрутах, щоб люди могли пересуватися містом в межах посадочних місць", — сказав Ляшко.

За його словами, якщо всі ці заходи будуть дотримуватися, "система охорони здоровʼя з боєм, але впорається зі зростанням кількості захворювань".

"Якщо цього не дотримуватися — буде зростання випадків захворювання, яке призведе до колапсу системи охорони здоровʼя, і іншого виходу, як зупиняти громадський транспорт, не буде. Ми шукаємо баланс між дотриманням правил, зростанням нашої економіки та готовністю системи надавати допомогу, і тільки від нас залежить, чи буде зупинка транспорту", — пояснив головний санлікар.

Заступник глави МОЗ також сказав, що щодо карантину "немає питання глобального вирішення ситуації".

"Все вирішується локально, бо відкриття додаткових ліжок, перепрофілювання лікарень відбувається за регіональним принципом. Коли ми говоримо про статистику, ми оперуємо національними цифрами, але ми бачимо в розрізі кожного регіону, кожної лікарні забезпеченість і можливість перепрофілювати ліжка. Тому я б не хотів говорити, що десь краще, десь інше. Напружена ситуація на всій території України. Ми робимо все для того, щоб не закривати країну на жорсткий локдаун", — заявив він.

Як повідомляла "ДС", міністр охорони здоровʼя Максим Степанов заявив, що локдаун через епідемію коронавірусу буде введений, якщо заповнюваність ліжок в Україні, включаючи лікарні і мобільні госпіталі, складе 100%, а щоденний рівень захворюваності досягне 20 тисяч осіб.

    Реклама на dsnews.ua