• USD 28.1
  • EUR 33.2
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Ляшко запевнив, що Луцьк і Тернопіль приберуть з "червоної зони"

Реклама на dsnews.ua

Нова методика поділу регіонів на карантинні зони адекватно відображає епідемічну ситуацію та передбачає перегляд списку "червоної зони" в залежності від статистики захворюваності

Про це заявив на брифінгу заступник міністра охорони здоровʼя, головний санітарний лікар Віктор Ляшко, передає "ДС" з посиланням на "РБК-Україна".

За його словами, Луцьк і Тернопіль були занесені до "червоної зони", оскільки епідемічна ситуація там на момент відповідного рішення державної комісії з ТЕБ та НС погіршувалася протягом пʼяти днів. Список територій червоної зони з часом буде переглянуто.

Він розповів, що станом на 30 липня, перед засіданням національної комісії з ТЕБ та НС, чотири основних показника МОЗ у восьми областях були перевищені пʼять днів поспіль.

"Саме ці області повинні були за умовами, які діяли в попередній постанові про карантин, кожні три дні збирати регіональну комісію, заслуховувати, що саме сприяло збільшенню випадків коронавірусу або перевищення індикаторів, і вводити жорсткі обмеження. На жаль, цього не відбувалося. Тому і були змінені підходи", — зазначив Ляшко.

Він нагадав, що нова постанова про карантин чітко передбачає, що рішення про посилення обмежувальних заходів на території області вводиться державною комісією на підставі проведених обчислень.

"Ми бачимо область, яка перевищує 5 днів поспіль, далі розраховується вклад кожної адміністративно-територіальної одиниці в загальний рівень перевищення показників. І тільки після цього у відсотковому співвідношенні визначається район або місто, яке відноситься до зеленої, жовтої, помаранчевої чи червоної зони", — пояснив чиновник.

Ляшко також зазначив, що червона зона не впроваджується в регіонах, де кількість активних хворих менше 60 на 100 тисяч населення, крім того, враховуються також коефіцієнти міграції та доступності тестування.

"Тому ті показники, які були проведені і розраховані, можливо, для когось стали несподіванкою, але вони фактично відображають діючу епідситуацію в нашій країні. У подальшому ця динаміка буде змінюватись, не буде кожного разу одні й ті ж самі області", — запевнив Ляшко.

Нагадаємо, влада Луцька та Тернополя, які були внесені в "червону зону", відмовилися вводити більш жорсткі карантинні заходи. Президент Володимир Зеленський вимагає від Кабінету міністрів налагодити чітку комунікацію з регіонами про нові умови карантину в Україні.

    Реклама на dsnews.ua