• USD 26.7
  • EUR 31.4
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Люди потенційно в небезпеці: рятувальники назвали кількість хімзаводів в Києві

На території Києва діє 18 підприємств хімічної промисловості і люди, які живуть в районі виробництв, знаходяться в потенційній небезпеці

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це заявив командир комунальної аварійно-рятувальної служби (КАРС) "Київська служба порятунку" Дмитро Пихало в ефірі телеканалу "Україна 24", коментуючи аварію на хімзаводі "Рівнеазот", передає "ДС".

"У Києві функціонує приблизно 18 хімічно небезпечних обʼєктів, на яких здебільшого використовується хлор і аміак. Також є декілька азотних підприємств. Люди, які мешкають у зоні можливого ураження, підпадають під небезпеку. Якщо ви почули сирену, ви маєте зачинитися у себе вдома, увімкнути радіо, телевізор. Можуть їздити спеціальні аварійні служби, такі, як наша, і проводити оповіщення. Якщо щось трапляється, одразу проводиться оповіщення населення. На заводі має функціонувати лабораторія. Якщо щось трапляється, на заводі існує система оповіщення, включаються сирени", — розповів Пихало.

За словами рятувальника, кияни часто звертаються до них, коли відчувають якийсь хімічний запах.

"У нас багато таких викликів – сваряться сусіді і нашатирем обливають двері. Наша мобільна лабораторія приїжджає, проводить заміри на наявність хімічних речовин", — пояснив він.

Нагадаємо, увечері 20 липня на заводі "Рівнеазот" сталася аварійна зупинка агрегату цеху азотної кислоти. Над територією заводу помітили густу оранжеву хмару. Однак фахівці ДСНС стверджують, що не виявили в повітрі шкідливих речовин.

Поліція відкрила провадження за ч. 1 ст. 273 Кримінального кодексу України (порушення правил безпеки на вибухонебезпечних підприємствах або вибухонебезпечних цехах).

Міністр внутрішніх справ Денис Монастирський розпорядився провести перевірки на всіх хімічно небезпечних обʼєктах.

Глава Державної екологічної інспекції України Андрій Мальований допустив, що на підприємстві хотіли приховати факт аварії.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua