• USD 39.6
  • EUR 42.3
  • GBP 49.4
Спецпроєкти

Машини та картини. Як Google помилку нацистів виправив

В кінці Другої світової солдати Третього Рейху, як вважають історики, навмисно спалили сховище з рідкісними творами мистецтва

Google використовував штучний інтелект для відтворення картин Густава Клімта, спалених нацистами
Google використовував штучний інтелект для відтворення картин Густава Клімта, спалених нацистами/tech.fanpage.it
Реклама на dsnews.ua

Журналістка порталу Mashable Рейчел Краус пише про те, як компанія Google допомогла мистецтвознавцям відкрити для нас втрачені картини.

У 1945 р., в останні місяці Другої світової війни, в одному австрійському замку, де зберігалося безліч творів мистецтва, почалася пожежа. Нацисти використовували замок як сховище творів мистецтва, і історики вважають, що навмисно його підпалили.

Три картини, які, як вважається, були знищені, — це "Факультетські картини", величезні роботи пензля Густава Клімта під назвами "Медицина", "Філософія" і "Юриспруденція".

Клімт — австрійський художник, найбільш відомий своїми картинами сухозлітним золотом, в першу чергу "Поцілунком". І все, що залишилося від "факультетського живопису", — це чорно-білі фотографії.

Так було до недавнього часу. Компанія Google Arts & Culture у співпраці з Віденським музеєм Бельведера використовувала методи машинного навчання, щоб відтворити картини в повному кольорі. Проект є елементом нового онлайн-центру, присвяченого Клімту, який дозволяє глядачам вивчити життя художника, його спадщину, менш відомі роботи, каталог в режимі доповненої реальності і проект "Факультетські картини".

Вчені використовували дані з декількох джерел, щоб створити алгоритм, який надав би картинам ті кольори, які, на думку експертів, могли б з точністю відтворити оригінали. Одним з джерел були газетні повідомлення, в яких описувалися кольори, такі як яскравий небесно-зелений колір в "Філософії". Інший — це роботи Клімта, написані приблизно в той же час.

"Навіть мене здивував отриманий результат, адже нам вдалося надати кольору в тих дільницях, про які нам нічого не було відомо. Завдяки машинному навчанню у нас є відмінні гіпотези про те, які конкретно Клімт використовував кольори", — зазначив доктор Франц Смола, куратор музею Бельведера .

Реклама на dsnews.ua

Ви можете самостійно ознайомитися з роботою вчених на відео, а також дізнатися більше про ці (відтепер не таких уже й) забуті роботи і їх автора тут.

    Реклама на dsnews.ua