• USD 27.2
 • EUR 32
 • GBP 37.4
Спецпроєкти

МАУП знову очолила рейтинг найкращих приватних ВНЗ України

Всеукраїнське Об'єднання організацій роботодавців у сфері вищої освіти традиційно в червні публікує рейтинг приватних вищих навчальних закладів України, високо оцінених експертами і популярних серед студентів і абітурієнтів

Реклама на dsnews.ua

Минулого року рейтинг ВООРГВО виглядав як ТОП-30, цього року — це ТОП-20, але спільним між ними двома є лідер рейтингу. Як і в минулому році, першу позицію зі значним відривом в оцінках обіймає Міжрегіональна Академія управління персоналом. 

Щоб визначити ТОП-20 найкращих закладів, що надають вищу освіту за кошти фізичних та юридичних осіб, спеціалісти ВООРГВО узагальнили дані, виходячи з того, яке місце приватні виші займають у рейтингах «Scopus» та «ТОП-200 Україна», а також за кількістю вступників

«ТОП-200 Україна» створюється на основі відкритих даних прямих вимірів з веб-ресурсів незалежних національних і міжнародних організацій та установ. Рейтинг є максимально коректним і високо шанованим з причин забезпечення повної відкритості, прозорості та незалежності ранжування університетів у ньому. 

При складанні рейтингу «Scopus» до уваги береться кількість наукових публікацій авторства студентів і викладачів вишів та кількість цитувань цих публікацій. Цінність рейтингу полягає у тому, що він є маркером рівня фаховості наукового і науково-педагогічного кадрового складу вишу та показником актуальності і новизни їх наукових досліджень. 

Кількість вступників, на відміну від двох вказаних рейтингів, вказує на визнання закладу не лише серед професійної спільноти, але й серед вступників. Останні ж зазвичай спираються на впізнаваність, репутацію, технологічне оснащення вишу та можливості працевлаштування з відповідним дипломом. 

Тож узагальнений рейтинг приватних закладів вищої освіти України 2021 року, складений фахівцями ВООРГВО, є найбільш збалансованим та таким, що враховує оцінки вишів, отримані за їх наукову діяльність, якість наданих освітніх послуг, попит на випускників на ринку праці, та значущість суспільної думки про них. 

ТОП-20 кращих приватних вишів України 2021 за версією ВООРГВО виглядає наступним чином: 

 1. Міжрегіональна Академія управління персоналом 
 2. Університет імені Альфреда Нобеля 
 3. Міжнародний гуманітарний університет 
 4. Львівський торговельно-економічний університет 
 5. Український католицький університет 
 6. Університет економіки та права "КРОК" 
 7. Полтавський університет економіки і торгівлі 
 8. Київський університет культури 
 9. Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна» 
 10. Європейський університет 
 11. Закарпатський угорський інститут імені Ференца Ракоці ІІ 
 12. Університет Короля Данила 
 13. Міжнародний науково-технічний університет імені академіка Юрія Бугая 
 14. Київський медичний університет 
 15. Академія праці, соціальних відносин і туризму 
 16. Харківський гуманітарний університет "Народна українська академія" 
 17. Київський міжнародний університет 
 18. Класичний приватний університет 
 19. Українсько-американський університет Конкордія 
 20. Український гуманітарний інститут 

Кожен із двадцятки відзначених закладів вищої освіти є гідним для вступу на контрактну форму навчання. Тут навчають популярним та затребуваним спеціальностям і вбачають власну місію в удосконаленні системи вищої освіти з огляду на її інноваційність та доступність для широких верств населення. 

При цьому лідер рейтингу МАУП та решта наведених ЗВО повністю дотримуються всіх державних стандартів, рекомендованих МОН України. Це потужні заклади-новатори, що задають тренди в розвитку вітчизняної вищої школи.

  Реклама на dsnews.ua