• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Майже 100 лікарень частково втратять фінансування НСЗУ

Реклама на dsnews.ua

Національна служба здоров’я України (НСЗУ) зупиняє оплату 93 закладам по окремих пакетах медичних послуг через невиконання відкладених вимог за договорами про надання медичних послуг

Про це повідомив в.о. голови НСЗУ Андрій Віленський, передає "ДС" з посиланням на LB.ua.

За його словами, умови стосуються докупівлі необхідного обладнання та комплектації штату, а також відсутності ліцензії на використання наркотичних засобів.

Зокрема, понад 500 медзакладів, власники та керівники яких отримували кошти від НСЗУ на відкладених умовах, поинні були за півроку дообладнати лікарні та забезпечити необхідними фахівцями.

"30 вересня 2020 року сплив термін виконання закладами відкладених вимог за договором з НСЗУ. Невиконання вимог є підставою для відмови НСЗУ від договору", — пояснив Віленський.

Він уточнив,що 93 медичних закладів не виконали вимоги (або виконали невчасно) за пакетом послуг "Стаціонарна допомога дорослим та дітям без проведення хірургічних операцій". За пакетом "Стаціонарна паліативна медична допомога дорослим та дітям" — 33 медзаклади. За пакетом "Хірургічні операції дорослим та дітям у стаціонарних умовах" — 12 медзаклади. За пакетом "Психіатрична допомога дорослим та дітям" — 6 медзакладів. За пакетом "Лікування пацієнтів методом екстракорпорального гемодіалізу в амбулаторних умовах" — 2 медзаклади.

Найбільша кількість таких закладів — у Дніпропетровській області (14), у Закарпатській (8) та у Одеській, Івано-Франківській та Донецькій (по 7).

Як зазначив в.о. голови НСЗУ, однією з основних причин невідповідності вимогам служби — є відсутність медичного обладнання (зокрема апарату ШВЛ, монітору пацієнта, портативного дефібрилятору, УЗД апарату тощо), нестача необхідної кількості медичних фахівців, зокрема анестезіологів для надання цілодобової медичної допомоги, а також відсутність ліцензії щодо обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів. Без виконання цих вимог заклади охорони здоров’я не можуть забезпечити стаціонарну допомогу пацієнту цілодобово, а також провести необхідну діагностику, здійснити знеболення чи вчасно надати допомогу при погіршенні стану пацієнта.

Також є 39 медзакладів, що несвоєчасно виконали відкладені вимоги, відповідно до умов закупівлі медичних послуг. Причому 7 з них — за двома чи більше пакетами послуг. Таких закладів найбільше у Закарпатській області — 9, в Одеській — 4, у Рівненській, Черкаській, Львівській та місті Київ — по 3 заклади. Ці медичні заклади отримають менше коштів за надані медичні послуги за жовтень та листопад 2020 року.

"Національна служба здоров’я працює в інтересах пацієнта і оплачує послуги лише в тих закладах, де є потрібне обладнання та фахівці, і де пацієнту можуть надати безпечну медичну послугу. Щойно медичний заклад виконає всі вимоги Національна служба здоров’я України відразу ж відновить фінансування від дати виконання вимог", — запевнив Віленський.

Нагадаємо, станом на 9 листопада НСЗУ виплатила 8 млрд грн за лікування пацієнтів з коронавірусом або з підозрою на нього.

    Реклама на dsnews.ua