• USD 28.3
  • EUR 34.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Медики і військові в зоні ООС: Ляшко розповів, які категорії громадян першими отримають вакцину від COVID-19

Реклама на dsnews.ua

Вакцину від коронавірусу якнайшвидше зареєструють в Україні і безкоштовно забезпечать нею 20% населення

Про це заявив під час круглого столу заступник міністра охорони здоров'я, головний санітарний лікар України Віктор Ляшко, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

"Сьогодні затверджені пріоритетні групи. В першу чергу — це медичні працівники; в другу — військовослужбовці, зокрема, ті, які беруть участь в операції ООС на сході країни; наступні — це працівники соціальної сфери, а також особи, що знаходяться в спеціалізованих установах, в інтернатах, будинках для людей похилого віку та персонал цих установ, а також люди в групі медичного ризику — це хворі віком від 60 років, що мають соматичні захворювання, які дуже часто призводять до летальних наслідків, якщо людина інфікується коронавірусною хворобою, і саме таких в першочерговій групі найбільше — орієнтовно 7 млн", — розповів Ляшко.

За словами голови Комітету ВР з питань здоров'я нації, медичної допомоги і медичного страхування, депутата СН Михайла Радуцького, безкоштовно зробити щеплення від COVID-19 зможе кожен п'ятий українець.

"Ми маємо вже гарантію, що 20% населення безкоштовно отримають дози цієї вакцини. Створено законодавство, яке дозволяє істотно скоротити терміни реєстрації цієї вакцини в Україні, щоб вона якомога швидше потрапила до громадян", — сказав Радуцький.

"Вакцину отримають 4 мільйони осіб, а щеплення зроблять двічі, тому це вже 8 мільйонів доз. У бюджеті закладені 2,6 млрд грн на закупівлю вакцини додатково, і сподіваємося, що це дозволить максимально поширити цю вакцину серед населення України. І ми сподіваємося, що провідні виробники вакцини, які зазнали і стоять на початку її виробництва, нададуть можливість закупити на гроші держбюджету додаткові дози", — додав Радуцький.

Як писала "ДС", Всесвітній банк і Міністерство охорони здоров'я України готуються закупити вакцину від коронавірусу і обладнання для лікарень на суму близько 100 млн доларів.

    Реклама на dsnews.ua