• USD 27.6
  • EUR 32.5
  • GBP 36
Спецпроєкти

Медійників Коломойського звинуватили у тиску на провайдера з метою "придушити" невеликі телеканали

Реклама на dsnews.ua

Інтернет-провайдер "Ланет", що надає послуги кабельного телебачення, звинуватив медіагрупу "1+1 media" у тиску

Згідно із заявою, розміщеному на сторінці провайдера в Facebook, тиск здійснюється з метою перешкодити діяльності невеликих незакодованих телеканалів, інформує "ДС".

"Керівництву мережі Lanet подзвонив Андрій Мальчевський, директор департаменту дистрибуції та розвитку мережі мовлення групи "1+1 media. У розмові представник медіагрупи наполягав на виключенні з пакетів телебачення мережі Lanet низки телеканалів, сигнал яких доступний на супутнику в незакодованому вигляді", – сказано в повідомленні.

За даними Lanet, в перелік каналів, що "1+1 media" вимагає відключити входять: "Сонце", "Трофей", "Наука", "Фауна", "Терра", XSport, "Еко TV", "Малюк", Niki Kids, Niki Junior, EU Music, 4ever Music та інші.

У компанії стверджують, що Мальчевський також повідомив, що "для прискорення прийняття рішення на адресу мережі Lanet буде направлено лист про припинення співпраці".

"Отримавши 8 липня таке письмо, яке було датовано 23 червня, ми спробували вирішити ситуацію і запропонували "1 + 1 Media" відкликати розірвання договору. Однак керівництво медіагрупи відхилив всі звернення", — заявили в "Ланет".

"Прямий тиск з боку "1 + 1 Media", що користується своїм становищем на ринку, має метою нанесення збитку невеликим "нішевим" телеканалам і позбавлення їх доступу до аудиторії глядачів. Мережа Ланет співпрацює з незалежними українськими мовниками, керуючись інтересом аудиторії до наповнення телеканалів, ретельно дотримуючись закладених умов співпраці, незважаючи на розмір і масштаби телеканалу. Втручання "1 + 1 Media" у господарську діяльність Мережі Ланет неприйнятно, а також перешкоджає добрими відносинами з іншими гравцями ринку", — йдеться в заяві.

У зв'язку з цим "Ланет" закликає колег по ринку, які також піддаються тиску, медійне співтовариство і глядачів, які цінують можливість вибору, приєднатися до засудження таких кроків.

Також від керівництва "1 + 1 Media" зажадали утриматися від неконкурентних методів тиску на провайдерів і незалежних мовників.

"Зі свого боку Мережа Ланет прагне продовжувати ретрансляцію і 1 + 1, і Сонце, і всіх інших телеканалів у рамках поточного наповнення пакетів та керуючись укладеними раніше договорами", — зазначив провайдер.

‼️ «1+1 Media» вдається до неконкурентних підступних методів боротьби з незалежними телеканалами, намагаючись зашкодити...

Gepostet von Мережа Ланет am Montag, 13. Juli 2020

У свою чергу в групі "1+1 media" заявили, що дійсно відправили лист з попередженням про припинення співпраці, проте вказали його метою "проведення переговорів щодо перегляду комерційних умов співпраці з "Мережа Ланет", передає НВ Бізнес.

"У нас є факти, що провайдер не контролює свою абонентську базу, особливо кабельну, і не звітує про всіх своїх активних абонентів. Дуже дивно, що ТОВ "Ланет" відреагувало тільки зараз на лист від 23 червня і в такій формі", – заявили в групі.

Лист про розірвання договору 1+1 media називають нагадуванням.

У свою чергу в Lanet заявили, що медіахолдинг "1+1 media" Ігоря Коломойського і партнерів не запитував у провайдера аудиту абонентської бази і не ініціював переговорів про внесення змін до комерційних умов договору.

Крім того, провайдер звертає увагу, що "Солар Медіа" (телеканал "Сонце") підтверджує факти тиску з метою примусового виключення телеканалу з мереж операторів телекомунікацій та провайдерів програмної послуги.

Як повідомляла "ДС", раніше журналісти проекту "Схеми" встановили, що голова політради партії ОПЗЖ і кум президента Росії Володимира Путіна Віктор Медведчук зазначив у своїй майнової декларації за 2019 компанію Bolvik Ventures Ltd з Британських Віргінських островів, яка фігурує у структурі власності ТОВ "Телерадіокомпанія "Студія 1+1". Офіційно, кінцевим бенефіціаром Bolvik Ventures Ltd є дружина нардепа Оксана Марченко.

Варто відзначити, що раніше Віктор Медведчук визнавав, що бізнес тільки формально належить його дружині, а реально керує структурами особисто він.

    Реклама на dsnews.ua