• USD 28.2
  • EUR 33
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Медпрацівники отримають доплати до зарплати з вересня, — Степанов

Реклама на dsnews.ua

З вересня цього року медичні працівники отримуватимуть доплати, в бюджеті на це передбачено майже 6 млрд грн

Про це заявив міністр охорони здоров'я Максим Степанов на брифінгу, сьогодні, 6 вересня, передає "ДС".

"З вересня і до кінця року всі наші медичні працівники почнуть отримувати доплати до своєї заробітної плати. На це передбачено майже 6 млрд гривень. Якщо ми говоримо про лікаря, то це в середньому 3 560 грн, а молодший медичний персонал — близько 1 250 грн ", — сказав він.

Міністр додав, що таке збільшення заробітних плат медпрацівників є "першим кроком".

У наступному році заплановано "радикальне збільшення зарплат". Для цього Міністерство охорони здоров'я подав до Мінфіну пропозиції про збільшення витрат на систему охорони здоров'я.

"У своїх розрахунках, які ми подали Міністерству фінансів, ми виходили з нашої законодавчої бази. В законі" Про програму медичних гарантій "чітко визначено, що на фінансування Медгарант має використовуватися не менше 5% ВВП. Саме такі цифри ми і закладаємо в своїх пропозиціях в бюджет наступного року ", — повідомив чиновник.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський підкреслює, що різниці в зарплатах українських медиків не повинно бути і не буде, що має бути враховано в медичній реформі, а також збереження лікарень в невеликих населених пунктах або створення для них необхідної інфраструктури.

    Реклама на dsnews.ua