• USD 28.3
  • EUR 34.4
  • GBP 38.1
Спецпроєкти

Медведчук має визнати свою роль: у Зеленського підтримали Стуса та Кіпіані

Реклама на dsnews.ua

В Офісі президента прокоментували рішення Дарницького районного суду Києва за позовом одного з лідерів ОПЗЖ Віктора Медведчука до історика і письменника Вахтанга Кіпіані по книзі "Справа Василя Стуса"

Заява оприлюднена на сайті Офісу глави держави, передає "ДС".

"Взяли до відома рішення Дарницького районного суду міста Києва щодо книги «Справа Василя Стуса». Також взяли до відома заяви автора книги Вахтанга Кіпіані та представників видавництва про намір подати апеляцію. Це щонайменше свідчення того, що суспільство готове відстоювати свої права. Безумовно, здивовані деякими формулюваннями у вказаному рішенні", — підкреслили в ОП, зазначивши, що "не ставлять під сумнів незалежність судової гілки влади".

В Офісі глави держави нагадали, що книга є обробкою реальної кримінальної справи проти Василя Стуса, за якою він був засуджений.

"Вважаємо дивним визначення позивача Медведчука В. В. як "персонажа (дійової особи) твору". Більшу частину змісту книги становить точний передрук матеріалів кримінальної справи. Тобто суто документальна основа книжки не викликає найменших сумнівів. Отже, саме за цією логікою книги, Медведчук В. В. є учасником справжнього процесу, який мав місце в історії, а не просто "персонажем твору". Поведінка учасника проаналізована виключно на підставі документально зафіксованих фактів, які не є продуктом літературної творчості авторів і літературною вигадкою", — йдеться в заяві .

У той же час в ОП відзначили, що цензура в Україні прямо заборонена Конституцією.

"Виходимо з того, що наукові дослідження історії, опрацювання матеріалів історії нашого народу, зокрема за допомогою інструментів публіцистики, не можуть обмежуватися через емоції окремих учасників подій минулого. Незалежно від сьогоднішнього статусу та політичної позиції цих учасників. Закликаємо всіх громадян мати сміливість чесно дивитися на події минулого нашого народу та дії або бездіяльність окремих осіб", — резюмували в ОП.

Нагадаємо, 19 жовтня Дарницький райсуд Києва заборонив поширення книги історика і журналіста Вахтанга Кіпіані "Справа Василя Стуса" за позовом нардепа від ОПЗЖ, кума президента Росії Володимира Путіна Віктора Медведчука і зобовʼязав видалити з книги згадки про останнього. Справа стосується книги про дисидента Василя Стуса, яку Віктор Медведчук вимагає заборонити через нібито приниження його честі та гідності, а також порушення його ділової репутації. Кіпіані і видавництво повністю заперечують такі звинувачення.

Автор книги Вахтанг Кіпіані заявив, що не буде вилучати фрагменти зі згадками про одіозного нардепа ..

19 жовтня стало відомо, що видавництво Vivat оскаржить рішення Дарницького районного суду Києва.

Пізніше стало відомо, що суддя, яка ухвалювала рішення, має звʼязки в терористичній "ДНР".

    Реклама на dsnews.ua