• USD 26.3
  • EUR 30.6
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

Мешканці "ДНР" розвінчали міф окупантів про "підвищення зарплати"

Реклама на dsnews.ua

Мешканці окупованої частини Донецької області довели неправдивість інформації від "міністерства економрозвитку" про зростання середньої зарплати і пенсії в "ДНР"

В "міністерстві" стверджують, що середньомісячна зарплата штатних працівників у січні-листопаді 2020 року в порівнянні з аналогічним періодом 2019 року, зросла на 21% і склала 15 тис. 309 рублів, передає "ДС".

Середня пенсія, за інформацією "міністерства", з січня зросла на 20,5% в порівнянні з аналогічним періодом попереднього року і склала 7 337 рублів, пише Depo.ua.

"Одна з найбільших спільнот республіки в "ДНР" (понад 120 тис. підписників) провела опитування серед користувачів і уточнила інформацію, яку намагаються видати за істину чиновники. Реальність виявилася набагато сумніше. У більшості опитаних оклад становив від 8 до 13 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, пенсія — всього 4-6 тис. рублів (1527 — 2289 грн, — прим. "ДС")", — повідомляє паблік "Донбасский кейс".

Своєю чергою "міністерство" опублікувало графік зростання окладів з різних сфер діяльності. Стверджується, що в охороні здоровʼя, наприклад, у 2020 році зарплати зросли майже наполовину — на 46%, в освіті — на 43%. У будівництві — на 22%, в торгівлі — на 16%.

Разом з тим у мережі зазначають, що бойовикам "ДНР" суттєво підвищувати оклади не поспішають.

"В реальності підвищили в середньому на одну тисячу рублів (381 грн). Середній оклад рядового – 16 тис. рублів (6105 грн), бійці часто змушені купувати необхідну амуніцію і необхідне для служби за власні кошти", — пише паблік.

Нагадаємо, нещодавно російський блогер Ілля Варламов опублікував відео, де мешканці "ДНР" говорять про свої зарплати. Вони зазначають, що "зарплата в них хороша", але на місяць її не вистачає.

    Реклама на dsnews.ua